رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

60 درصد روستاها در قائمشهر فاقد پلاک پستی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

60 درصد روستاها در قائمشهر فاقد پلاک پستی هستند

رئیس اداره پست قائمشهر گفت: 60 درصد روستاها در این شهرستان فاقد پلاک پستی هستند و این مساله باعث می شود تا مرسولات مردم به دست شان نرسد.

60 درصد روستاها در قائمشهر فاقد پلاک پستی هستند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسین رستگار روز دوشنبه در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک درشهرستان قائمشهر با اشاره به اینکه تاکنون دهیاری های برخی روستاها برای دریافت کد پستی روستائیان به اداره پست مراجعه نکرده اند از بخشدار بخش مرکزی خواست تا دهیاری ها را مکلف به دریافت کد پستی کنند.
وی گفت : اداره پست هیچ مشکلی در این زمینه نخواهد داشت چراکه ظرف 48 ساعت کد پستی شهروندان در اختیار دهیاری ها قرار خواهد گرفت و آنها فقط باید هزینه ساخت پلاک را پرداخت کنند.
رئیس اداره پست قائمشهر با بیان اینکه هزینه ساخت هر پلاک پنج هزار تومان است ، ادامه داد : اگر دهیاریها برای دریافت کد پستی روستائیان اقدام نکنند شهروندان این مجموعه ضرر خواهند دید.
شهرستان قائمشهر دارای 114 روستا و با بیش از 92 هزار نفر جمعیت است.
به گفته رستگار سال گذشته قریب به 300 میلیون تومان برای نصب پلاک های کد پستی شهری و روستایی در این شهرستان هزینه شده است.
وی همچنین با بیان اینکه در حوزه شهری اکثر مجتمع ها و پاساژها فاقد کد پستی هستند ، افزود: این مساله منجر می شود تا قبض تلفن به دست آنان نرسد و انها با قطعی تلفن مواجه شوند.
** اتصال کامل دستگاهای اجرایی به شبکه دولت الکترونیک
فرماندار قائمشهر نیز در این جلسه گفت که همه دستگاه های اجرایی تا پایان سال باید به شبکه دولت الکترونیک متصل شوند چرا که در غیر اینصورت فرمانداری به مکاتبات دستگاه ها پاسخ نخواهد داد.
وی افزود: آنچه که در دولت الکترونیک مطرح است تبادل اطلاعات بین دستگاه های اجرایی مختلف با فرمانداری است.
مهدی محمدی هدف از راه اندازی دولت الکترونیک را استفاده از فن اوری های تازه ارتباطی و اطلاعاتی به ویژه اینترنت برای ارائه خدمت به شهروندان با کمترین هزینه عنوان کرد.
مدیر سازمان تاکسی رانی قائمشهر نیز در این جلسه از مجهز شدن مجموعه تاکسی های این شهرستان تاپایان سال جاری به دستگاه کارتخوان خبرداد.
ایمان عنایتی گفت: حداکثر تا پایان سال جاری هزار و 500 دستگاه تاکسی های درون شهری به دستگاه کارتخوان مجهز خواهند شد و سپس کارت های شهروندی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.