جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

60 تن دانه روغنی کلزا در مازندران برداشت شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

60 تن دانه روغنی کلزا در مازندران برداشت شد

60 تن دانه روغنی کلزا در مازندران برداشت شد


مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تاکنون 60 تن دانه روغنی از زمین‌های کشاورزی استان برداشت شده است.

60 تن دانه روغنی کلزا در مازندران برداشت شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن عنایتی درباره برداشت کلزا در مازندران گفت: در سال زراعی جدید 4 هزار و 150 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان به کشت کلزا اختصاص یافت.

وی با اعلام اینکه از هر هکتار دو تن محصول برداشت می‌شود، افزود: برداشت کلزا از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود از 4 هزار و 150 هکتار سطح زیر کشت کلزا، 8 هزار تن محصول تولید شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی کلزا در سال جاری هر کیلوگرم 2 هزار و 200 تومان تعیین شده و کار خرید این محصول توسط شرکت توسعه کشت دانه‌های روغنی استان و سازمان تعاون روستایی در سطح استان انجام می‌شود.

وی یادآور شد: تاکنون برداشت دانه روغنی کلزا در 40 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان آغاز شده و از این میزان 60 تن محصول به مراکز خرید تحویل داده شد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برداشت گندم در نیمه‌نخست خرداد ماه در سطح استان خبر داد و گفت: از 66 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم در مازندران، پیش‌بینی می‌شود 180 هزار تن محصول تولید شود.

وی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم امسال یک‌هزار و 155 تومان اعلام شده است، اظهار کرد: خرید این محصول توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور و مباشرت سازمان تعاون روستایی انجام می‌شود.

عنایتی با بیان اینکه برداشت محصول جو از 25 اردیبهشت ماه در استان آغاز شد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود از 46 هزار هکتار سطح زیر کشت این محصول در مازندران، 91 هزار تن محصول تولید شود.

وی ادامه داد: خرید جو در استان در مناطق پایین دست با کشت آبی از اول خرداد ماه و در مناطق بالا دست با کشت دیم از دهم خرداد ماه انجام می‌شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آمادگی 9 مرکز خرید تضمینی محصول جو در مازندران خبر داد و افزود: خرید این محصول در شهرستان‌های بهشهر، نکا، ساری، جویبار و نوشهر انجام می‌شود.

عنایتی گفت: قیمت تضمینی محصول جو به ازای هر کیلوگرم 920 تومان تعیین شده و از کشاورزان خریداری می‌شود.