جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

6 هزار معلول از اداره بهزیستی آمل خدمات دریافت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

6 هزار معلول از اداره بهزیستی آمل خدمات دریافت می‌کنند

رئیس اداره بهزیستی آمل گفت: بهزیستی، 6 هزار معلول را تحت حمایت داشته و به آنها خدمات مختلف ارائه می‌دهد.

6 هزار معلول از اداره بهزیستی آمل خدمات دریافت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، نصرت‌الله حسن‌زاده چهارشنبه شب در گلریزان کانون نابینایان و کم‌‎بینایان این شهرستان که با حضور مسؤولان استانی، شهری، خیران و روشندلان برگزار شد، اظهار کرد: اداره بهزیستی این شهرستان در جامعه هدف خود حدود 6 هزار معلول را تحت حمایت داشته و به آنها خدمات مختلف ارائه می‌دهد.

وی افزود: پرونده تعداد حدود 500 معلول این شهرستان در حال ثبت در سامانه جامع هستند همچنین کار ثبت اسامی معلولان در سامانه برای 5 هزار و 500 نفر انجام شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به اینکه تعداد 500 نابینا و کم‌بینا در این اداره عضویت دارند، تصریح کرد: 600 ناشنوا، 2 هزار و 600 معلول جسمی حرکتی، 2 هزار و 200 معلول ذهنی و حدود 600 معلول اعصاب و روان در این شهرستان به عضویت اداره بهزیستی در آمده‌اند.

این مسؤول با اعلام اینکه 400 زن بی‌سرپرست تحت حمایت اداره بهزیستی آمل هستند، بیان کرد: 8 مرکز توانبخشی روزانه برای آموزش افراد ناشنوا و معلولان ذهنی زیر 15 سال و بالای 15 سال در این شهرستان فعالیت دارند و مرکز شبانه‌روزی معلولان ذهنی دختر استان مازندران با نام مرکز توانبخشی فجر تعداد 115 نفر را در خود جای داده است.

حسن‌زاده با اشاره به فعالیت مرکز شیرخوارگاه این شهرستان با خدمات به صورت شبانه‌روزی به 20 نفر از کودکان بی‌سرپرست، گفت: در این مراکز انواع خدمات آموزشی، فرهنگی، مذهبی و توانمندسازی انجام می‌شود.

وی متذکر شد: مرکز اعصاب و روان بهشت‌آئین با ارائه خدمات به صورت روزانه برای 50 نفر در بلوار شیخ فضل‌الله نوری برای افراد بالای 20 سال در نظر گرفته شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با تاکید بر فعالیت مرکز توانبخشی ویزیت در منزل اعصاب روان با تحت پوشش قرار دادن 50 نفر، اظهار کرد: هر ماه یک بار پزشکان و متخصصان آملی با ویزیت نیازمندان در منزل آنها را مورد معاینه قرار داده و به صورت رایگان برای آنها دارو تجویز می‌کنند.

این مسؤول با اشاره به فعالیت مرکز نگهداری سالمندان به صورت روزانه، یادآور شد: اداره بهزیستی شهرستان آمل مجوز فعالیت ویزیت در منزل برای سالمندان را اخذ کرده تا از این پس پزشکان و متخصصان برای ارائه خدمات و داروی رایگان به سالمندان ناتوان و نیازمند به منزل آنها بروند.

حسن‌زاده بیان کرد: در مرکز توانبخشی روزانه حرفه‌آموزی برای افراد بالای 15 سال انجام می‌شود که در این طرح معلولان ذهنی پسر بالای 15 سال با توانبخشی فنی و حرفه‌ای برای جذب در بازار کار مهیا می‌شوند.