رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

6 درصد سمن‌های کشور در مازندران وجود دارد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

6 درصد سمن‌های کشور در مازندران وجود دارد

6 درصد سمن‌های کشور در مازندران وجود دارد


استاندار مازندران گفت: 6 درصد سمن‌های کشور در مازندران وجود دارد و می‌توان از ظرفیت آنها برای مبارزه با مواد مخدر استفاده کنیم.

6 درصد سمن‌های کشور در مازندران وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، ربیع فلاح‌جلودار صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مواد‌مخدر استان مازندران که در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد، اظهار کرد: باید به بررسی شکل‌گیری مناطق آلوده بپردازیم و در جست‌وجوی عوامل ایجاد معضلات باشیم تا بتوانیم مشکلات مربوط به آن را رفع کنیم.

وی اضافه کرد: همین که مواد مخدر وجود دارد و کشف می‌شود، یک معضل است اما باید قبول کنیم که این معضل وجود دارد، در حالی که طی سال‌های گذشته به صورت سخت‌افزاری با آن برخورد می‌شد اکنون باید به دنبال پیشگیری و درمان آن از طریق فرهنگی و اجتماعی باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به وجود چهار درصد جمعیت و 6 درصد سمن‌های کشور در مازندران، افزود: از ظرفیت سمن‌ها باید برای مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر استفاده کنیم.

فلاح‌ جلودار بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی، امنیتی و انتظامی فعالیت‌های خود را به خوبی انجام می‌دهند و در کنار آن باید جایگاه سازمان‌های مردم‌نهاد مورد توجه و حمایت قرار گرفته و زمینه توسعه آنها را ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: استان مازندران در زمینه مشارکت‌های مردمی در رتبه‌های نخست کشور قرار دارد و باید از این ظرفیت‌ها برای پیشرفت و مبارزه با مشکلات استان استفاده کنیم.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ظرفیت‌های بسیج در پیشگیری یا مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: بسیج سازندگی نیز در این بحث ورود جدی یافته و باید به این نهاد کمک کنیم تا با برنامه‌ریزی و تقسیم کار، فعالیت‌های خود را با انسجام بیشتر و بهتری انجام دهد.

استاندار مازندران در پایان با بیان اینکه سال 94، سال اجتماعی کردن مبارزه با معضل مواد مخدر در استان است، افزود: باید سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است را در سطح تمام شهرها و روستاهای مازندران پیاده کنیم.