جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

6 تفاهم نامه بین هیات عمانی و استان مازندران امضا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

6 تفاهم نامه بین هیات عمانی و استان مازندران امضا شد

به گزارش امروز ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ' علی احسانی ' معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران روز یکشنبه در آیین امضای این تفاهم نامه ها گفت: در یکسال اخیر با حضور دولتمردان دولت تدبیر و امید به ویژه دکتر فلاح و تیم اقتصادی وی شرایط خوبی برای ارتقا بخش خصوصی فراهم شد

وی اظهار داشت : امروز 6 تفاهم نامه بین اتاق بازرگانی مازندران و کشور عمان امضا شد که در آن، برگزاری نمایشگاه مشترک، فعالیتهای تجاری، تبادل علمی درحوزه های مربوط به خدمات مختلف بخش خصوصی از جمله گردشگری و صادرات میوه و سایر اقلام غذایی، توافق و در کنار آن دو قرارداد در تامین مواد پروتئینی و ساخت تکنولوژی زنجیره بخش طیور امضا شد.

احسانی با اشاره به تفاهم نامه های امضا شده،افزود: یک تفاهم نامه در حوزه دانش فنی پرورش گل و گیاه و در همین راستا صادرات گل و گیاه امضا شد و جدا از آن بحث دانش فنی و تکنولوژی و آموزش نیز تفاهم نامه دیگری امضا شد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار، بیان کرد: تلاش است تبادل هیات های مشترک با کشور عمان بیشتر صورت گیرد و درنهایت فضای سیاسی برای فعالین بخش خصوصی چه در داخل و خارج فراهم شود.

وی تصریح کرد: آن ها در این مدت کوتاهی که در استان بودند به این نتیجه رسیدند که می توانند از ظرفیت های استان های شمالی حداکثر استفاده را ببرند، زیرا عمان کشور باظرفیتی است، ظرفیت مالی بالایی دارد و به دلیل شرایط آب و هوایی به مواد غذایی نیازمند است و با توجه به بازدیدهایی که داشتند ظرفیت های استان مورد قبول آنها واقع شد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران تاکید کرد: انتظار ما از این تفاهم نامه ها به این معنی نیست که صرفا ارائه خدمات فنی و صادرات مواد غذیی صورت گیرد، بلکه در کنار آن انتظار سرمایه گذاری مشترک از بخش خصوصی را داریم.

احسانی با اشاره به اینکه درسال گذشته امکان صادرات مرغ را نداشتیم و حتی واردات داشتیم، افزود: امسال صادرات طیور داریم، امروز دو تفاهم نامه امضا شد که قرارداد صادرات گل و گیاه و حوزه زنجیره طیور است.

وی اظهار داشت: این ظرفیت را ایجاد کردیم که امروزه صادرات گوشت سفید داریم و این امر باعث بالا رفتن کیفیت تولید محصولات و کاهش قیمت می شود.

{jcomments off}