جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

593 میلیارد ریال اعتبار برای خسارات بحران برف مازندران تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

593 میلیارد ریال اعتبار برای خسارات بحران برف مازندران تخصیص یافت

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید هاشمی پیش از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: در بخش احداث به هر نفر 200 میلیون ریال و برای تعمیرات نیز30 تا 100 میلیون ریال متناسب با میزان خسارات، تسهیلات پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه به خسارت دیدگان با درصد بالا نیز تا سقف 20 میلیون ریال بلاعوض پرداخت می شود میزان کمکهای بلاعوض تعمیرات را 49 میلیاردو 300 میلیون ریال و لاعوض احداثی را 25 میلیارد ریال بیان کرد.

مديركل بنيادمسكن استان مازندران عمده خسارت وارده در بحران برف غرب مازندران را به سرسازي وپوشش سقف واحدها دانسته كه دراين خصوص به خسارت ديدگان 106هزار و566  مترمربع ايرانيت توزيع وتحويل داده شده است.

وي به اعزام 50 كارشناس فني ازسراسراستان به مناطق برف زده در ايام بروز بحران  اشاره كرده و گفت:  باهماهنگي شوراها ودهياران وشهرداران شهرهاي بحران زده كاركارشناسي وتعيين خسارت واحدهاي خسارت ديده به انجام رسيد.

هاشمی همچنين با اشاره به تعداد معرفي شدگان به بانكهاي عامل جهت دريافت تسهيلات بانكي گفت: پس ازابلاغ مصوبه  اعتبارات به بانكهاي عامل رفاه كارگران، تجارت،ملت، وصادرات ، تاكنون بيش از چهار هزار نفرازخسارت ديدگان به بانكهاي مذكورجهت دريافت تسهيلات معرفي شدند كه اين رونددرروزهاي آتي ادامه خواهدداشت.