رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

590 دانش آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور راه یافتند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

590 دانش آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور راه یافتند

590 دانش آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور راه یافتند


مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران از راهیابی 590 دانش آموز استان به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور خبرداد.

590 دانش آموز مازندرانی به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور راه یافتند

سید علی قاسمی روز دوشنبه گفت : طی برنامه ریزی هدفمند دانش آموزان مازندرانی در مرحله نخست آزمون المپیادهای علمی سال 94-93 درخشش بی نظیری داشته اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران قاسمی افزود : مرحله اول آزمون المپیادهای علمی در تاریخ 28 بهمن ماه 93 همزمان در سراسر کشور برگزار شد و از 9 هزار و 51 نفر شرکت کننده در استان 590 نفر از دانش آموزان توانستند از این مرحله سربلند بیرون آمده و به مرحله دوم راه پیدا کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش ماندران افزود: از این 590 نفر 172 نفر در المپیاد ادبی ، 81 نفر در رشته ریاضی ، 93 نفر در رشته زیست شناسی ، 91 نفر در رشته شیمی ، 56 نفر در رشته کامپیوتر ، 71 نفر در رشته فیزیک و 26 نفر در رشته نجوم و اختر فیزیک ، آزمون مرحله اول را با موفقیت پشت سر گذاشتند .

قاسمی خاطر نشان کرد: تعداد 448 دانش آموز مازندرانی راه یافته به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور از مراکز استعدادهای درخشان استان و 142 نفر مابقی از سایر مدارس بوده اند .

وی این تعداد قبولی در المپیادهای علمی را در تاریخ آموزش و پرورش مازندران بی نظیر خواند و افزود : شهرستان های بابل با 203 قبولی ، ناحیه یک ساری با 135 قبولی و قائمشهر با 76 قبولی رتبه های اول تا سوم این رقابت علمی را در بین شهرهای مختلف استان بدست آوردند .

وی ادامه داد: تلاش می کنیم تا این 590 دانش آموز با آمادگی مضاعفی در مرحله دوم آزمون المپیادهای علمی حضور یابند . در همین راستا برای راه یافته گان به مرحله دوم یک دوره کلاس آموزشی متمرکز با حضور اساتید مجرب برای کلیه رشته ها در دبیرستانهای استعدادهای درخشان شهیدبهشتی ساری ناحیه یک و شهید بهشتی بابل برگزار کنیم .

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گفت: این کلاس ها مرحله اول در اواخر فروردین و مرحله دوم در نیمه اول اردیبهشت برگزار خواهد شد و اساتید آن همگی دارندگان مدال های جهانی و کشوری اند .

480 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در مازندران تحصیل می کنند.