سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

58 وقف جدید امسال در مازندران شناسای و ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

58 وقف جدید امسال در مازندران شناسای و ثبت شد

حجت الاسلام ˈ ستار علیزاده ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از این تعداد 23 مورد در هفته وقف و 35 مورد دیگر در ایام سال با نیت احداث مسجد ، حسینیه ، درمانگاه ، کتابخانه ، برپایی عزاداری در مساجد ، تامین هزینه دارو و درمان و کمک به ایتام و افراد بی بضاعت وقف شده است.

وی ارزش ریالی این موقوفات را حدود 90 میلیارد ریال ذکرکرد و اظهار داشت: این موقوفات جدید در مناطق مختلف استان شناسایی و ثبت شده است.

او بر لزوم ترویج و نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و گفت: وقف ازجمله سنت های حسنه و ماندگار است که از ائمه اطهار به یادگار مانده است و صورت گسترش این سنت الهی ، بسیاری از مشکلات موجود جامعه رفع خواهد شد.

مدیرکل اوقاف مازندران ، دستگیری از مستمندان، کمک به محرومان، ساماندهی زندگی فقرا، رونق اقتصادی ، نشر علم و دانش، گسترش فرهنگ و آموزش بویژه آموزش معارف اسلامی و مبانی دینی و احداث مسجد و حسینیه را از جمله اهداف عمومی سنت حسنه وقف در جامعه اعلام کرد.

علیزاده گفت: برکات سنت حسنه وقف در بخش های اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست و نیاز است اقشار مختلف مردم با وقف بخشی از اموال و دارایی های خود از اجر و ثواب اخروی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه وقف تنها مختص به زمان خاصی نیست ، افزود: مسوولان باید برای ترویج فرهنگ وقف های مشارکتی در جامعه اهتمام بیشتری داشته باشند و ازجمله راهکاری اصولی در تحقق این مهم تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی مناسب است.

مازندران دارای یکهزار و 322 بقعه متبرکه و بیش از 13 هزار موقوفه متصرفی و غیرمتصرفی است.