جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

58 درصد مردم میاندورود در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

58 درصد مردم میاندورود در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند

فرماندار میاندورود گفت: 58 درصد مردم این شهرستان در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند و این شهرستان رتبه ششم استان را در اختیار دارد.

58 درصد مردم میاندورود در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، ارسطو قادری صبح امروز در جمع خبرنگاران مازندران درباره اقدامات انجام شده برای سرشماری در این شهرستان، اظهار کرد: سرشماری یک بحث ملی و کشور است و زمینه توسعه برنامه‌ریزی در کشور را فراهم می‎کند.

وی تصریح کرد: هر جامعه و سازمان و ارگان برای توسعه نیاز به اطلاعات و آمار دارند و راه روش آمارگیری درست همراهی مردم است.

فرماندار میاندورود با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مشارکت مردم در سرشماری نفوس و مسکن، خاطرنشان کرد: سرشماری موضوع ملی است و نیاز به مشارکت همه مردم است.

این مسؤول با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای مشارکت مردم در سرشماری نفوس و مسکن، گفت: با ایجاد حساسیت در بین مردم با استفاده از ظرفیت‌های ادارات، نهادها و سازمان‌ها و همراهی مردم توانستیم جایگاه مناسبی در سطح استان کسب کنیم.

قادری بیان کرد: شهرستان میاندورود در هفته اول آمارگیری در رده بیستم قرار داشت که با همراهی مردم و تلاش‌های انجام شده و کمک نهادها در حال حاضر در رتبه ششم مازندران قرار داریم.

وی با اشاره به مشارکت 100 درصدی اهالی 17 روستای میاندورود در سرشماری نفوس و مسکن، ادامه داد: در حال حاضر 20 هزار و 59 خانوار میاندورودی در سرشماری مسکن مشارکت کردند.

فرماندار میاندورود یادآور شد: با بررسی اولیه در حال حاضر 58 درصد مردم این شهرستان در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند و روند رو به رشد در این زمینه ادامه دارد.

این مسؤول با اعلام اینکه تلاش شبانه‌روزی برای سرشماری نفوس و مسکن در این شهرستان انجام شد، افزود: مأموران و دست‌اندرکاران سرشماری حتی در ایام تعطیل برای نیز برای ثبت اطلاعات مردم در محل‌های تعیین‌شده حضور داشتند.

قادری در پایان گفت: در همه ادارات و نهادها این شهرستان مأموران سرشماری برای ثبت اطلاعات حضور دارند و همچنین از ظرفیت بسیج برای مشارکت‌پذیری مردم استفاده کردیم و مشارکت مردم مناسب بود.