جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

5700 معلول آملی تحت حمایت بهزیستی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

5700 معلول آملی تحت حمایت بهزیستی هستند

نصرت‌الله حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل بیان داشت: در این شهرستان 5 هزار و 700 معلول وجود داشته و 722 نفر مستمری‌بگیر تحت حمایت بهزیستی هستند.

وی بیان داشت: حدود 320 زن سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی آمل هستند که در این امر نیاز به حمایت خیران بیشتر احساس می‌شود.

حسن‌زاده با اعلام اینکه حدود 600 ناشنوا در این شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: نیاز عمده آنها احتیاج به سمعک است هرچند تعداد کمی اقدام کاشت حلزون روی کودکان زیر 6 سال با مشارکت سازمان بهزیستی و حمایت 30 میلیون ریالی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 50 نفر ضایعه نخاعی در آمل زندگی می‌کنند، اضافه کرد: 30 نفر آنها متقاضی مستمر خدمات بوده و از تجهیزات پزشکی این نهاد برای درمان و همچنین گسترش نیافتن زخم‌های بستر استفاده می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی آمل یادآور شد: سال گذشته حدود 220 میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی را به جامعه هدف خود ارایه دادیم که 180 میلیون ریال آن به صورت نقدی کمک‌رسانی شده است.

وی با تاکید اینکه شرکت‌های خدماتی و خصوصی نیز خدمات زیادی را برای رفاه حال نیازمندان به جامعه هدف بهزیستی ارایه می‌دهند، گفت: ما نیز دست همه افراد جامعه را جهت یاری نیازمندان طلبیده و آنها را به گرمی می‌فشاریم البته اگر حمایت خیران نباشد کارها و خدمات زیادی برای یاری‌رسانی به جامعه هدف بر روی زمین می‌ماند.

حسن‌زاده با ابراز اینکه برای تهیه مسکن معلولان نیز کمک‌هایی سال گذشته برای ساخت مسکن مهر و خودمالکی برای 16 نفر از افراد تحت پوشش انجام شد، بیان داشت: برای آنها مبلغ 20 تا 40 میلیون ریال کمک بلاعوض اختصاص یافت.

به گفته رئیس اداره بهزیستی آمل، 40 حامی نیز حمایت از دانش‌آموزان و خانواده‌های نیازمند را برعهده دارند.