سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

56 مدرسه شهرستان نکا تخریبی است - نمایش محتوای خبر

 

 

56 مدرسه شهرستان نکا تخریبی است

مدیر آموزش و پرورش نکا گفت: 56 مدرسه این شهرستان تخریبی و نیازمند بازسازی است که ورود خیران مدرسه‌ساز همچون گذشته می‌تواند در رفع این مشکل و معضل کمک‌کار شود.

56 مدرسه شهرستان نکا تخریبی است

به گزارش خبرگزاری فارس در شهرستان نکا، حسین پالار، ظهر امروز در سیزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز شهرستان نکا، از مدرسه‌سازان به عنوان مدرسه‌داران و مدرسه‌یاران صدیق نام برد و اظهار کرد: خیران ما در این امر، لحظه‌ای از کمک به آموزش و پرورش کوتاهی نکردند و همه ما مدیون کمک‌های آنان در این امر هستیم.

وی افزود: خیران با مدرسه‌سازی در کنار مسجدسازی، کمک به مستمندان، تهیه جهیزیه و بسیاری از امور خیر دیگر برای خود باقیات و صالحات ذخیره می‌کنند و پرونده خیران از جمله پرونده‌هایی است که بسته نمی‌شود و همواره باز است تا علاوه بر کمک به رفع مشکلات در این دنیا و خیراندیشی، در آن دنیا نیز از برکات درگاه خداوندی برخوردار شوند.

مدیر آموزش و پرورش نکا با اعلام اینکه مدارس دونوبته در سطح شهر و روستای نکا در کنار ایجاد  فضای جدید و تجهیزات از جمله مشکلاتی است که آموزش و پرورش با آن درگیر است، یادآور شد: هم اکنون هشت مدرسه دونوبته شهری و 15 مدرسه دونوبته روستایی در سطح شهرستان نکا وجود دارد که امیدواریم با نگاه خیراندیش خیران در تک‌نوبته شدن این مدارس تلاش شود.

این مسوؤل ادامه داد: مشکلات فضاهای آموزشی از جمله مشکلاتی است که در سطح شهر و روستاهای نکا همچون سایر نقاط استان و کشور وجود دارد و نیازمند کمک مردمی و خیران در کنار آموزش و پرورش و نوسازی مدارس است تا با رفع این مشکلات، فضاهای مناسب آموزشی برای دانش‌آموزان فراهم شود.

پالار گفت: شهرستان نکا با توجه به کمبود فضای آموزشی نیازمند 20 هزار متر مربع، فضای آموزشی با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال است تا دانش‌آموزان از فضای آموزشی مناسب و بهینه برخوردار شوند و لذا باید مدرسه بسازیم تا آینده‌ای مناسب برای کشورمان ساخته شود.

وی با بیان اینکه معامله خیران با خدا است و از برکات معنوی در درگاه خداوند برخوردار می‌شوند، افزود: خیران از پرچم‌داران توسعه انسانی کشور هستند که تا توسعه انسانی در کشوری حاکم نشود و تلاش برای انسان‌سازی انجام نگیرد، نمی‌شود به توسعه‌های مختلف دیگر ایمان داشت.

مدیر آموزش و پرورش نکا گفت: خیران، تجار معنویت کشور هستند که طرف معامله‌شان خدا است و در کلاس ایثار، گذشت و ازخودگذشتگی به ما درس انفاق و بخشش می‌دهند و به عنوان بازوان توانمند آموزش و پرورش در رشد و تعالی‌بخشی به این نهاد و تحول و توسعه تعلیم و تربیت نقش اساسی برعهده دارند.

این مسوؤل گفت: موفقیت آموزش و پرورش در گرو استفاده از معلمان توانمند و دارا بودن دانش‌آموزان فعال و تیزهوش است که موفقیت دانش‌آموزان در گرو کلاس و مدرسه خوب است که باید برای این منظور همه به عنوان متولیان امر آموزش و پرورش، خانواده‌ها، مردم و خیران وارد عمل شده و برای بهسازی مدارس تلاش کنند.

فرماندار نکا نیز در حاشیه این مراسم با تقدیر و تشکر از عمل خیر خیران در امر مدرسه‌سازی یادآور شد: جلب مشارکت خیران در امر توسعه به آموزش و پرورش از مسائل مهمی است که با توجه به وجود بیش از 50 مدرسه تخریبی شهرستان نکا که نیازمند بازسازی و بهسازی است؛ باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

جعفر احمدی گفت: رفع مشکلات فضاهای آموزشی نظام تعلیم و تربیت و افزایش فضاهای آموزش و پرورش در گرو تلاش خیران مدرسه‌ساز در این امر است؛ که باید با نیازسنجی و استفاده از تمام امکانات و منابع موجود، برای جذب خیران مدرسه‌ساز و تعالی‌بخشی به نظام تعلیم و تربیت استفاده شود.

در این جشنواره از بیش از 10 تن از خیران مدرسه‌ساز شهرستان نکا تجلیل شد.