جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

56 درصد صادرات مازندران متعلق به آمل است - نمایش محتوای خبر

 

 

56 درصد صادرات مازندران متعلق به آمل است

یدالله اکبرزاده صبح امروز در ستاد هماهنگی گرامیداشت روز کارگر و روز معلم با اشاره به اینکه در راستای شکوفایی اقتصادی و رسیدن به استقلال اقتصادی تلاش کارفرمایان و دست‌اندرکاران اثرگذار است، اظهار داشت: آمل از جمله شهرهای صنعتی مازندران است که در این زمینه موثر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه شهیدان بزرگ دفاع مقدس از قشر کارگر بودند که در مکتب امام راحل ره صد ساله را طی کردند، افزود: از میان رفتن استثمار از برکات انقلاب اسلامی بود و این بود که وجود کارگر را برای نظام فرصتی مناسب دیده است.

این مسئول با اشاره به اینکه باید بتوانیم محیطی سالم برای کار و تلاش این قشر مهیا کنیم، بیان کرد: در عرصه کارگری مشکلات عدیده‌ای در کشور وجود دارد اما همه تلاش دولت این است که کارگر و کارفرما هر دو در کنار هم دیده شوند.

وی با بیان اینکه کارگر و کارفرما هر دو در اقتصاد اثرگذار هستند، یادآور شد: ارج نهادن به هر دو قشر منجر به افزایش تولید می‌شود.

اکبرزاده با تاکید بر اینکه آمل با داشتن حدود 46 درصد صنعت مازندران، 56 درصد صادرات استان را در اختیار دارد، گفت: این شهرستان بخش وسیعی از اشتغال استان را دارد و باید در هفته کار و کارگر به بهترین نحو از فعالان این عرصه تجلیل شود.

فرماندار آمل همچنین با اشاره به فرا رسیدن 12 اردیبهشت روز معلم بیان داشت: جایگاه علمی نسل جدید و گذشتگان مرهون تلاش معلمان است و این حق نادیده گرفته نمی‌شود.

اکبرزاده با بیان اینکه آمل با تلاش علمای زمان خود به این جایگاه رسیده است، تصریح کرد: آنچه نیاز است تا به نحو شایسته از جایگاه فرهنگیان دفاع شود باید در روز صورت گیرد.

وی با اعلام اینکه بارها تاکید شده که معلمان نقش انبیا را برای جوانان دارند، خاطرنشان کرد: فرهنگیان منشا تحولات در جامعه هستند.