جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

55 درصد والدین بعد از گذشت 5 سال متوجه اعتیاد فرزندان خود می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

55 درصد والدین بعد از گذشت 5 سال متوجه اعتیاد فرزندان خود می‌شوند

 محمودرضا هاشم‌ورزی امروز در حاشیه همایش کشوری سلامت روان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: همایش کشوری سلامت روان از 24 تا 26 آذر ماه به مدت سه روز با حضور 56 نفر از مدیران و مسئولان گروه‌های سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در شهرستان بابلسر در حال برگزاری است.

وی هدف از برگزاری این همایش را بحث و تبادل نظر پیرامون چگونگی اجرای برنامه‌های حوزه سلامت، روان اجتماعی و اعتیاد دانست.

دبیر همایش کشوری سلامت روان با بیان اینکه در این همایش مدیران و کارشناسان مسئول دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بر اساس برنامه زمان‌بندی شده و با حضور در کارگروه‌های تخصصی پیرامون سیاست‌ها، سازوکارها و چگونگی اجرای برنامه به بحث و تبادل نظر می‌پردازند، عنوان کرد: جمع‌بندی مطالب ارائه شده نیز از طریق وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

هاشم‌ورزی با اشاره به اینکه عمده اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه اعتیاد پیشگیری همگانی است، گفت: در این راستا آموزش پیشگیری از اعتیاد برای گروه‌های هدف اعم از دانش‌آموزان، دانشجویان، والدین دارای کودک دو تا 12 سال و... در دستور کار قرار گرفت.

مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیشترین گروه سنی درگیر با بیماری اعتیاد را 15 تا 40 سال اعلام کرد و بیان داشت: این بدان معناست که نسل جوان و نوجوان ما که نسلی پویا، فعال و سازنده در عرصه تولید علم، توسعه اقتصادی و اجتماعی است، در معرض خطر اعتیاد هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس پژوهش‌های صورت‌گرفته حدود 55 درصد از والدین بعد از گذشت پنج سال متوجه اعتیاد فرزند خود می‌شوند، بیان داشت: 60 درصد از نوجوانان و جوانان نیز بر اثر فشار همسالان خود به سمت مواد اعتیادآور گرایش پیدا می‌کنند.