جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

54 کیلومتر از شبکه توزیع برق سیمرغ اصلاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

54 کیلومتر از شبکه توزیع برق سیمرغ اصلاح شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از اجرای مانور فنی عملیاتی در چهار منطقه از شهرستان سیمرغ خبر داد و گفت : با اجرای این پروژه مشکلات برق 18 روستا و قسمت مرکزی شهرستان سیمرغ و بیش از 10 هزار مشترک برطرف شد .

54 کیلومتر از شبکه توزیع برق سیمرغ اصلاح شد

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران قاسم شهابی افزود : این مانور در مناطق مرکزی شهرستان سیمرغ ، شهید کشوری ، خط کیاکلا ، دینه سر و خراط کلا اجرای و 54 کیلومتر شبکه توزیع اصلاح شد .
وی هدف از اجرای این مانور ، افزایش اطمینان پایداری شبکه ، کاهش تلفات ، کاهش خاموشی ها ، حصول اطمینان از سلامت شبکه ، رفع حریم های خطرناک و متعدد شبکه موجود فشار متوسط ، پیشگیری از حوادث ناشی از آسیب دیدگی برخی از نقاط شبکه ، ارتقای سطح آمادگی و تمرین و هماهنگی لازم بین اکیپ ها در مواجهه با بلایای طبیعی ، اصلاح و بهینه سازی تاسیسات و شبکه های فشار متوسط در منطقه ، بکارگیری مناسب ظرفیت ها و پتانسیل های داخل سازمان و منابع ، کاهش حوادث فیزیکی سیمبانان ، بکارگیری مناسب از کمکهای خارج سازمان ، هماهنگی با استانها و شهرهای معین ، هماهنگی با اکیپ های امداد و نجات و اسکان اضطراری و مراکز درمانی و امنیتی و تامین کنندگان مایحتاج شهروندان منطقه بحران زده دانست .
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اهمیت برق در جامعه و تکنولوژی امروز را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : برق به عنوان یکی از پاک ترین و حیاتی ترین انرژی های موجود می باشد و به عنوان یک صنعت زیربنایی و مادر نقش تعیین کننده و موثری در جامعه دارد به گونه ای که امروزه نه تنها از لحاظ زیرساخت های صنعتی و توسعه کشور موثر است بلکه امنیت ، رفاه و ... جامعه نیز ارتباط مستقیم و تنگاتنگ با برق دارد .
شهابی خاطرنشان کرد : در این راستا بخش اعظمی از سرمایه های هر کشور صرف تامین نیروی الکتریکی می شود و برای اینکه در سیستم های قدرت بکارگیری مطمئن و عملی و هم سود اقتصادی بیشتر امکان پذیر باشد ، لازم است تا سیستم های توزیع در حداکثر ظرفیت خود کار کنند و به طور همزمان هزینه ها نیز حداقل شود که این خود یک چالش بزرگ مهندسی می باشد وظیفه ما در راستای پایداری شبکه های توزیع به عنوان یک متولی ، شناسایی نقاط ضعف و اصلاح به موقع این موارد می باشد تا بتوانیم با جایگزینی تجهیزات با قابلیت اطمینان بالاتر بجای تجهیزات قدیمی و فرسوده ، شبکه ای پایدار داشته و در امر خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان گام موثری برداریم . لذا اجرای این مانورها کمک شایانی به برطرف کردن عیب و نقص ها و پایداری شبکه ها
می نماید .
وی تصریح کرد : برای عملیات اجرایی این پروژه ، 30 گروه فنی عملیاتی شامل 26 گروه توسعه و احداث رینگ خطوط ، سه گروه تعمیراتی و یک گروه شاخه زنی ، 9 دستگاه بی سیم دستی ، چهار دستگاه جرثقیل و چهار دستگاه بالابر و حدود 20 دستگاه وسایل نقلیه سبک آماده فعالیت بودند تا مشکل بیش از 50 کیلومتر خطوط شبکه 20 کیلوولت را برطرف نمایند.
سیمرغ از شهرستانهای تازه تاسیس در استان مازندران است که در گذشته یکی از بخش های شهرستان قائمشهر بوده که در دولت گذشته به شهرستان ارتقا یافت.