جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

536 نفر در سوادکوه معتکف شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

536 نفر در سوادکوه معتکف شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه، حجت‌الاسلام غلامحسین ذاکری خطیر صبح امروز در بازدید از مراسم اعتکاف در مسجد جامع پل سفید با اشاره به برکات اعتکاف، گفت: اعتکاف خودسازی و عبادت خالصانه را فراهم می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه شمالی از برنامه‌ریزی هفت مسجد برای برگزاری اعتکاف خبر داد و افزود: چهار مسجد در شهرستان سوادکوه و سه مسجد در شهرستان سوادکوه شمالی اقدام به برگزاری مراسم اعتکاف کردند.

وی با بیان اینکه مراسم اعتکاف در هفت مسجد جامع پل‌سفید، زیراب، سرخ‌کلا، لیند، شیرگاه، چای باغ و اندارگلی در حال برگزاری است، خاطر نشان کرد: 536 نفر شامل 337 نفر از خواهران و 199 نفر از برادران در مراسم اعتکاف حضور دارند.

ذاکری خطیر با یادآوری این نکته که تعداد 452 نفر سال گذشته در مساجد سوادکوه معتکف شده بودند، تصریح کرد: شاهد افزایش 16 درصدی معتکفان امسال نسبت به سال گذشته هستیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه شمالی به برنامه‌های این اداره برای ایام اعتکاف اشاره کرد و بیان داشت: حضور مهمانان خارجی شیعه شده و برگزاری محافل قرآنی و مسابقات دینی و فرهنگی و اهدای هدایا به شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف بخشی از برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی است.

وی خاطر نشان کرد: با همکاری خیران مراسم اعتکاف در سطح شهرستان سوادکوه در حال برگزاری است و از بیشتر معتکفین هزینه‌ای دریافت نشده است.