جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

52 درصد صادرات مازندران از آمل صورت می‌گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

52 درصد صادرات مازندران از آمل صورت می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، غلامرضا عشریه در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل با اشاره به اینکه آمل دارای 46 درصد صنعت مازندران و جایگاه استقرار صنایع بزرگ این استان است، اظهار داشت: 52 درصد صادرات مازندران در حالی از آمل صورت می‌گیرد که این شهرستان به تنهایی 90 درصد تولیدات لبنی مازندران را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه تلاش شد تا آمل نام شهر صنعتی را به خود بگیرد، افزود: این امر در روند تغییرات مدیریتی مغفول ماند.

عشریه با تاکید بر اینکه توسعه صنعتی به همراه اشتغالزایی به خوبی در آمل صورت گرفت، تصریح کرد: این شهرستان نیروهای اشتغال را از قائمشهر، بابل و نور و شهرهای اطراف نیز تامین می‌کرد.

این مسئول با بیان اینکه این شهرستان بخش زیادی از اشتغال استان را در خود جای داده بود، گفت: در دو سه سال اخیر وضعیت واحدهای صنعتی آمل با رکود مواجه شده است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه روزی آمل پرچمدار توسعه صنعتی مازندران به شمار می‌رفت و حتی می‌توانست در زمینه توسعه تجارت خارجی نیز پیشگام شود،یادآور شد: امروز مشکلات بانکی گریبانگیر واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه سودهای غیرقانونی مشکلاتی را برای واحدهای تولیدی ایجاد کرده است، افزود: این مشکلات در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی مطرح شد.

عشریه ادامه داد: بزرگان دینی ما دریافت سودهای بانکی با رقم بالا را غیرقانونی می‌دانند اما، بانک‌های دولتی نیز از دریافت سود بالا ابایی ندارند.

وی با بیان اینکه آمل به دلیل تنوع فعالیت‌های اقتصادی ظرفیت راه‌اندازی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مستقل را دارد، تصریح کرد: زمین مورد نظر برای احداث ساختمان اتاق بازرگانی این شهرستان در مرحله تحویل است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با تاکید بر اینکه تا پایان آذر و اوایل دی ماه کلنگ‌زنی این مجموعه صورت می‌گیرد، اظهار داشت: پیگیری برای صدور پروانه ساختمانی این مجموعه در حال انجام است و امیدواریم شهرداری و شورای اسلامی شهر آمل در این زمینه، همیار صنعت شهرستان شوند.

وی با اشاره به اینکه کمک شهرداری و شورای شهر به فضای اقتصادی شهرستان مهم‌ترین مطالبه فعالان بخش اقتصادی است، بر توانمندی واحدهای صنعتی این شهرستان تاکید کرد.


{jcomments off}