سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

500 هکتار از مزارع بهنمیر بابلسر زیر کشت توت فرنگی می رود - نمایش محتوای خبر

 

 

500 هکتار از مزارع بهنمیر بابلسر زیر کشت توت فرنگی می رود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر گفت: پیش بینی می شود حدود 500 هکتار از مزارع بخش بهنمیر زیر کشت توت فرنگی برود.

500 هکتار از مزارع بهنمیر بابلسر زیر کشت توت فرنگی می رود

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، امیر خیراله پور با اشاره به آغاز عملیات انتقال نشاء توت فرنگی به زمین های کشاورزی بابلسر اظهار کرد: عملیات انتقال نشا در سطح 40 هکتار از زمین های کشاورزی بابلسر آغاز شده و پیش بینی می شود حدود 500 هکتار از مزارع بخش بهنمیر زیر کشت این محصول رود.
وی با بیان اینکه متوسط عملکرد این محصول در هر هکتار 10 تا 11 تن است افزود : سالانه تا پنج هزار و 500 تن توت فرنگی در این شهرستان تولید می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر ارقام قالب این منطقه از نوع تجاری را کاماراسو و سلوا و ارقام غیرتجاری را اتابکی، گیلاسی و دلندی عنوان کرد و با بیان اینکه 65 تا 70 هزار بوته توت فرنگی در هر هکتار کشت می شود، بیان داشت: یک هزار و 220 بهره بردار در این شهرستان به کشت توت فرنگی مشغول هستند.
وی با تاکید بر اینکه برای کشت این محصول اشتغال زایی غیر دایم به ازای هر هکتار 760 نفر روز و اشتغال زایی دایم برای هر هکتار دو نفر است هزینه کاشت و داشت را به ازای هر هکتار در سال اول 350 میلیون ریال اعلام کرد و افزود : درآمد ناخالص هر هکتار در سال اول 440 میلیون ریال و درآمد ناخالص هر هکتار در سال اول 90 میلیون ریال است.
وی گفت: هزینه داشت به ازای هر هکتار در سال دوم 430 میلیون ریال است که درآمد ناخالص آن 720 میلیون ریال و درآمد خالص 290میلیون ریال است.