جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

5 میلیارد تومان برای آبرسانی مجتمع تلمادره هزینه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

5 میلیارد تومان برای آبرسانی مجتمع تلمادره هزینه شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران از صرف هزینه 5 میلیارد تومانی برای مجتمع آبرسانی تلمادره خبر داد و گفت: روستاییان منطقه تمایلی برای زیپوشش قرار گرفتن شبکه آب‌وفاضلاب روستایی نشان نمی‌دهند.

5 میلیارد تومان برای آبرسانی مجتمع تلمادره هزینه شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مجید عبدالهی صبح امروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت آبرسانی مجتمع تلمادره در منطقه پشتکوه چهاردانگه ساری در این نشست با اشاره به هزینه 5 میلیارد تومانی برای بهره‌برداری از این مجتمع آبرسانی اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که برای بهره‌مندی روستاییان این منطقه از آب شرب این مجتمع وجود دارد، در پوشش نبودن روستاهای این منطقه از شبکه آبرسانی آب و فاضلاب روستایی است.

وی با بیان اینکه روستاییان باید زیرپوشش شبکه آبرسانی آب و فاضلاب روستایی قرار گیرند، افزود: تاکنون این مسئله محقق نشده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با اشاره به اینکه با توجه شرایط اقلیمی منطقه چاه دیگری نمی‌توان برای تامین آب شرب روستاهای که قرار بود از آب این مجتمع بهره‌مند شوند، حفر کرد، گفت: برای حل این مشکل بهتر است در یک منطقه جلگه‌ای در تلمادره چاه دیگری حفر شده تا در اختیار روستاییان تلمادره قرار گیرد و از آب چاه مجتمع تلمادره برای بهره‌مندی روستاهای دیگر استفاده شود.

فرماندار ساری نیز در این جلسه با بیان اینکه با شرایط موجود و بهره‌مند نشدن روستاها از آب مجتمع آبرسانی تلمادره این مسئله به عنوان یک معضل تبدیل شده است، گفت: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه پشتکوه باید بررسی شود که آیا امکان حفر چاه جدید در این منطقه وجود دارد، یا خیر.

احمد حسین‌زادگان با اشاره به اینکه کمیته سه نفره متشکل از فرمانداری ساری، شرکت آب‌وفاضلاب روستایی و آب منطقه‌ای مازندران برای حل این مسئله تشکیل شود، خاطر نشان کرد: باید میزان آب کشاورزی مورد نیاز منطقه نیز با همکاری سازمان جهادکشاورزی برآورد شود.

به گزارش فارس، مجتمع آبرسانی تلمادره حدود چهار سال پیش در هفته دولت به بهره‌برداری رسیده بود، اما تاکنون به دلیل یک‌سری مشکلات محلی و عدم تمکین روستاییان منطقه تلمادره جهت استفاده آب شرب این مجتمع به سایر روستاها و همچنین استفاده از این آب شرب برای کشاورزی، روستاهای پایین دست این منطقه که قرار بود از آب شرب این مجتمع بهره‌مند شوند، محروم هستند.

سال‌جاری به دلیل برگزاری یادواره شهدا در روستای اروست آب شرب این مجتمع برای چند روز به روی سایر روستاییان این منطقه باز شد ولی بعد از پایان یافتن یادواره شهدای منطقه چهاردانگه مجددا آب این مجتمع قطع شد.

در ایام نوروز و زمانی که مسافران به مناطق ییلاقی و بکر پشتکوه مراجعه می‌کنند در بیشتر ساعات روز آب شرب اهالی روستاهای پشرت، کوات، قلعه‌سر و ... قطع است.