جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

49 روستای جلگه‌ای آمل از نعمت گاز برخوردار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

49 روستای جلگه‌ای آمل از نعمت گاز برخوردار می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، محسن عرب‌مقصودی صبح امروز در نشست مشترک مسئولان آملی با مدیرعامل، معاونان و مسئولان شرکت گاز مازندران در مورد پیگیری مشکلات امر گازرسانی در این شهرستان اظهار داشت: گازرسانی به شهرها، روستاها، صنایع و شهرک‌های صنعتی و جایگاه‌های عرضه سوخت CNG هم‌اکنون در اولویت ما جای دارند.

وی با تاکید بر اینکه با اختصاص اعتبار و تسهیلات ویژه گاز در مازندران حرکت بزرگی انجام شد، ادامه داد: با اختصاص وام 30 میلیارد تومانی امر گازرسانی در استان مازندران و شهرستان آمل که با تلاش‌های و پیگیری‌های عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی انجام شد توانستیم رشد بسیار خوبی را در این مهم شاهد باشیم.

عرب‌مقصودی افزود: در سال‌های گذشته با توجه به مشکلات تورم که همه ادارات و دستگاه‌ها را درگیر خود کرده بود شرکت گاز مازندران نیز با این مسئله دست و پنجه نرم کرده بود.

عرب مقصودی با اشاره به اینکه تنها 49 روستای جلگه‌ای شهرستان آمل از گاز طبیعی برخوردار نیستند، تصریح کرد: فعالیت گازرسانی در این روستاها بیش از 73 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که هم‌اکنون در حال طی مراحل پایانی خود است.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه گازرسانی به شهرهای آمل، امامزاده عبدالله(ع) و دابودشت در نقطه مطلوب و خوبی قرار دارد، اذعان داشت: پیش‌بینی می‌شود با اختصاص 20 میلیارد تومان پروژه‌های نیمه‌تمام گازرسانی روستایی به این شهرستان به همراه خط تغذیه به سرانجام برسد.

وی تعداد پیمانکاران فعال در این شهرستان را 15 پیمانکار دانست و گفت: تمام تلاش ما بر آن است تا پایان سال جاری پروژه‌های گاز روستاهای جلگه‌ای این شهرستان را به پایان برسانیم.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در مورد انتقال خط تقویت گاز آمل از دو مسیر بابل و سرخرود گفت: با ایجاد این خطوط انتقال از سرخرود و بابل از منطقه جاده قدیم آمل به بابل علاوه بر تقویت روستاها مردم این شهرستان در زمستان و فصل سرما نیز مشکلات قطعی و افت فشار گذشته را نخواهند داشت.

وی در مورد فعالیت پیمانکاران در شهرهای رینه و گزنک اضافه کرد: امر گازرسانی به شهرهای کوهستانی رینه و گزنک به تصویب هیئت مدیره شرکت گاز در آمد، انتخاب پیمانکاران انجام شده و با لوله‌گذاری در شهر رینه، فعالیت‌های گازرسانی در شهر گزنک نیز ادامه دارد.