سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

48 میلیارد ریال تسهیلات برای تعاونی‎های سوادکوه پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

48 میلیارد ریال تسهیلات برای تعاونی‎های سوادکوه پرداخت شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه، زین‌العابدین نجفی صبح امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های تعاونی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سوادکوه از برگزاری 15 دوره پودمان آموزشی عمومی و تخصصی در طول یک‌سال گذشته خبر داد و گفت: 150 نفر از فراگیران بخش تعاون با مجموع هزار و 500 نفر ساعت در این دوره‌های آموزشی شرکت کردند.

وی از پرداخت 28 میلیارد ریال تسهیلات با اقساط بلندمدت از محل صندوق توسعه ملی و وجوه اداره شده در طول یک‌سال اخیر در سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و افزود: پرداخت تسهیلات از محل سرمایه در گردش به مبلغ 16 میلیارد ریال و اعطای تسهیلات از طریق بانک توسعه تعاون به شرکت‌ها و اعضای تعاونی به مبلغ 4 هزار میلیون ریال انجام شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از 80 مورد اجرای نظام نظارتی و 50 مورد مجمع شرکت‌های تعاونی در سوادکوه خبر داد و خاطرنشان کرد: 125 مورد صدور تاییدیه ثبت تغییرات و 40 مورد بررسی صورت‌های مالی در سوادکوه انجام شده است.

نجفی به دو مورد شرکت در نمایشگاه و 20 مورد بازدید مالی از شرکت‌های تعاونی در طول سال اخیر اشاره کرد و گفت: 50 مورد پیگیری و نظارت بر وصول چهار درصد حق تعاون و آموزش و 11 مورد تشکیل کمیسیون ماده پنج از دیگر فعالیت‌های نظارتی و عملیاتی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طول سال اخیر بوده است.