سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

48هزار عنوان کتاب میان موسسات فرهنگی و آموزشی مازندران توزیع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

48هزار عنوان کتاب میان موسسات فرهنگی و آموزشی مازندران توزیع شد

حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : کتاب های توزیع شده به طور عمومی در حوزه دینی ، آموزشی ، علمی و فرهنگی بوده است.

وی کمبود سرانه مطالعه را از معضلات فرهنگی مازندران و کشور دانست و هدف از توزیع کتاب ها را رویکرد بیشتر جوانان به کتابخوانی اعلام کرد.

او همچنین از برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب مازندران با 40هزار عنوان کتاب در ماه جاری خبر داد و گفت : 400 ناشر برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کردند.

ابراهیمی ارتقاء جایگاه کتاب را از دغدغه های اداره کل ارشاد دانست و افزود: برای رسیدن به این هدف از همه دستگاه های اجرایی و نهادها انتظار یاری داریم.

وی بالا بودن جایگاه کتاب و کتاب خوانی را در افزایش روحیه نشاط در جامعه موثر دانست و از نمایشگاه های کتاب به عنوان یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی یاد کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از فعالیت 141ناشر در استان خبر داد و خواهان احداث یک مکان مناسب برای برپایی نمایشگاه های کتاب و سایر محصولات فرهنگی شد.

وی زمان و مکان برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب مازندران را از 14لغایت 24ماه جاری در کیلومتر هفت ساری به نکا اعلام کرد و گفت : این نمایشگاه همه روزه از ساعت 9 تا 20 پذیرای فرهنگ دوستان استان خواهد بود.

ابراهیمی خواستار تعامل و همکاری همه دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری نمایشگاه کتاب مازندران شد و گفت : از معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب مازندران دعوت به عمل آمده است.

وی با اشاره به برپایی غرفه نقد کتاب در این نمایشگاه ، افزود : پرخواننده ترین کتب 10 سال گذشته در دهمین نمایشگاه کتاب مازندران به فروش می رسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین از برپایی غرفه های کودک و نوجوان و معرفی تازه های نشر در این نمایشگاه خبر داد.