جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

47 پرونده تخلف نانوایی ها در تنکابن تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

47 پرونده تخلف نانوایی ها در تنکابن تشکیل شد

'علی رحیمی' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از ابتدای افزایش قیمت نان با هماهنگی های لازم این اداره و اتاق اصناف، 300 بازرسی توسط بازرسان اداره ، اتاق اصناف و اتحادیه خبازان صورت گرفته که از این تعداد 47 پرونده تخلف برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

وی اظهار داشت : با توجه به افزایش 30 درصدی قیمت نان، نانوایی ها موظفند در تولید نان با کیفیت، رعایت وزن چانه و خودداری از تعطیلی های خودسرانه، بیش از گذشته دقت کرده و از تخطی دوری کنند زیرا با توجه به بازرسی های مکرر و گزارش های مردمی در صورت مشاهده تخلف ، طبق قانون برخورد می شود.

رحیمی تصریح کرد:همزمان با این بازرسی ها، شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز، بهداشت و کیفیت پخت نان را هم کماکان مورد پایش قرار می دهد.

وی خاطر نشان کرد : هم اکنون 203 واحد خبازی در شهرستان فعالیت می کنند که همه آنها از سهمیه آرد یارانه ای برخوردارند و برای تامین آرد مورد نیاز ساکنان مناطق محروم و ییلاقی صعب العبور که به لحاظ میزان جمعیتی از نعمت نانوایی محله ای بی بهره اند سهمیه آرد خانه پز در نظر گرفته شده است .

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تنکابن گفت : شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در خصوص کم فروشی، بی کیفیت بودن نان و تعطیلی خودسرانه واحدهای خبازی محل سکونت می توانند از طریق سامانه 124 مراتب را به بازرسان این اداره گزارش کنند.

شهرستان تنکابن در غرب مازندران واقع است.