جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

43 هزار هکتار اراضی کشاورزی بابل زیرکشت دوم رفته است - نمایش محتوای خبر

 

 

43 هزار هکتار اراضی کشاورزی بابل زیرکشت دوم رفته است

مسعود غلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: کشت دوم راهکاری مناسب برای تولید محصولات در کشور بوده که سبب افزایش درآمد روستاییان و کاهش مصرف سموم و کود شیمیایی می‌شود.

وی اظهار داشت: کشت دوم شامل کشت جو علوفه‌ای و دانه، شبدر، مخلوط علوفه، سبزیجات برگی و ریشه‌ای، باقلای سبز، سیر،کشت تریتیکاله و کشت سایر محصولات که شامل راتون، کشت مجدد برنج و کاهو است.

غلامی با اشاره به اینکه در مراحل کاشت، داشت و برداشت، هدایت و مشاوره فنی و همچنین کلاس‌های آموزشی از سوی کارشناسان این مدیریت انجام می‌شود، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود 623 هزار و 441 تن محصولات کشاورزی از این اراضی برداشت شود.

وی همچنین از به کارگیری 30 نفر از کارشناس بخش خصوصی طرح شبکه مراقبت حفظ نباتات و پیش آگاهی در مدیریت جهادکشاورزی بابل خبر داد و افزود: بیش از 952 میلیون و 709 هزار ریال با این افراد عقد قرارداد شده است.

این مسئول اذعان داشت: طرح شبکه مراقبت و پیش آگاهی  بخش خصوصی امسال در این شهرستان با به کارگیری 30 کارشناس خرید خدمات فنی و کشاورزی غیردولتی شبکه مراقبت و پیش آگاهی محصولات کشاورزی در سطوح باغی و زراعی در قالب دو شرکت خدمات مشاوره‌ای و دو کلینیک گیاه‌ پزشکی در سطح بیش از 15 هزار هکتار از سه ماهه چهارم سال جاری به مرحله اجرا در آمده است.