جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

43 مأمور در سرشماری کشاورزی ساری مشارکت دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

43 مأمور در سرشماری کشاورزی ساری مشارکت دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری، جواد واحدی بیان داشت: با آغاز سرشماری از پنجم مهرماه امسال، ماموران آمارگیر در سطح روستاها در حال جمع‌آوری آمار کشاورزی هستند.

وی با اشاره به اهمیت سرشماری کشاورزی، ارائه اطلاعات دقیق ازسوی بهره‌برداران کشاورزی و دامپروری، شرکت‌های رسمی و عمومی دارای فعالیت کشاورزی را خواستار شد و افزود: سرشماری عمومی کشاورزی، داده‌های آماری استاندارد برای تبادل اطلاعات با سازمان‌های آماری بین‌المللی را فراهم می‌سازد. اطلاعات جمع‌آوری شده در قالب گزارشات آماری در اختیار برنامه‌ریزان، مدیران جامعه پژوهشگران و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

رئیس ستاد سرشماری کشاورزی شهرستان ساری با اعلام اینکه 43 مامور آمارگیر در سطح شهرستان در حال جمع‌آوری اطلاعات هستند، خاطرنشان کرد: تا کنون نزدیک به چهار درصد از اطلاعات جمع‌آوری شده است.

وی همکاری و همیاری تمام روستاییان و کشاورزان با ماموران سرشماری را خواستار شد و گفت: دهیاران در روستا با همراهی ماموران سرشماری، گام موثری در این امر مهم داشته و در امنیت ماموران و همچنین ارائه اطلاعات دقیق توسط کشاورزان تاثیرگذارند. هر مامور آمارگیر، سرشماری از سه تا 9 روستا را براساس جمعیت و مساحت بر عهده دارد.

فرماندار و رئیس ستاد سرشماری کشاورزی شهرستان ساری تصریح کرد: تا کنون هیچ مشکلی در این زمینه اعلام نشده و سرشماری به روال عادی در حال انجام است.