جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

43 درصد مصرف برق مازندران مربوط به مشترکان خانگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

43 درصد مصرف برق مازندران مربوط به مشترکان خانگی است

به گزارش خبرنگار مهر، شجاع محمودی عالمی ظهر امروز در جمع مدیران شرکت برق استان گفت: عمده مصرف برق مشترکان در تابستان سیستمهای برودتی تشکیل می دهد.

وی افزود: شرکت توزیع برق مازندران وظیفه ارائه خدمات برق به یک میلیون و 170 هزار  مشترک را دارد که 80 درصد از مشترکان را تعرفه خانگی ، 11 درصد تجاری ، 5 درصد عمومی ، 3 درصد کشاورزی و حدودیک درصد صنعتی تشکیل می دهند.

محمودی ادامه داد: حدود 25 درصد از مصرف برق استان به مشترکان صنعتی ، 14 درصد به مشترکان کشاورزی،  9.16درصد به مشترکان عمومی و 8 درصد به مشترکان تجاری اختصاص دارد.

وی خاطرنشان کرد: پیک مصرف برق در استان مازندران در  دو زمان  روز و شب اتفاق می افتد که یکی 11 تا 15  که پیک مصرف در روز است و 20 الی 23 که پیک مصرف در شب است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق مازندران به چگونگی گذر پیک مصرف روز اشاره و یادآور شد: پیک مصرف روز را مشترکان خانگی و دولتی تشکیل می دهند که مشترکان خانگی با راهکارهایی که ارائه شده همکاری بسیار خوبی  دارند لیکن همکاری  مشترکان دولتی در گذر از پیک تابستان ضروری است.

محمودی به روند مصرف برق بخش دولتی پرداخت و گفت: 25 درصد از مصرف برق بخش دولتی را روشنایی ، 50درصد سسیتمهای برودتی و 25 نیز لوازم و تجهیزات اداری تشکیل می دهند.

وی افزود: با توجه به اینکه مشترکان دولتی در گذر از پیک روز نقش موثری دارند همکاری انها نیز در 4 ساعت پیک بویژه از ساعت 13 تا 15 بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

معاون فروش و خدمات  مشترکین شرکت توزیع برق مازندران به تعامل بسیار خوب رسانه ها با روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران اشاره کرد و  نقش  رسانه ها در ترویج ، اشاعه و گسترش فرهنگ بهینه مصرف برق را بسیار با اهمیت دانست.

محمودی اظهار داشت: ابزار مهم تبلیغی ، فرهنگی و آموزشی مدیریت مصرف برق و بهینه سازی آن رسانه ها هستند که با توجه به رسالت رسانه ها و نقش موثر آنها در جامعه از جمله نقش خبررسانی ، آگاهسازی ، آموزش و فرهنگسازی و انتقال پیام و اطلاعات به جامعه می توانند پل ارتباطی بین مردم و صنعت برق به شمار آیند.