رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

420 کارشناس پیشگیری از اعتیاد در مازندران بکار گرفته می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

420 کارشناس پیشگیری از اعتیاد در مازندران بکار گرفته می شوند

مدیرکل بهزیستی استان مازندران از بکارگیری 420 کارشناس تخصصی پیشگیری از اعتیاد امسال در استان خبرداد و گفت : هم اکنون 80 کارشناس پیشگیری از اعتیاد در مازندران فعالیت دارند .

420 کارشناس پیشگیری از اعتیاد در مازندران بکار گرفته می شوند

سید سعید آرام روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : این کارشناسان از میان تحصیلکردگان رشته های جامعه شناسی ، روانشناسی ، علوم اجتماعی و پزشکی علاقمند به آموزش پیشگیری از اعتیاد ، انتخاب می شوند .
وی ادامه داد : نوع تخصص و تعیین توانمندی آموزش برای رده سنی افراد ، این کارشناسان در شهرستان های مازندران و در همایش های پیشگیری از اعتیاد حضور می یابند و آموزش می دهند .
مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه طرح بکارگیری کارشناسان تخصصی پیشگیری از اعتیاد از دو سال قبل در استان آغاز شده است ، افزود : تا پیش از بکارگیری این کارشناسان برگزاری دوره های آموزش اعتیاد تنها به برگزاری همایش با سخنران هایی خلاصه می شد .
وی بکارگیری کارشناسان تخصصی برای سخنرانی در دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد را تجربه موفق با دستاوردهای خوب در استان مازندران دانست وگفت :در ارزیابی ها ، تخصصی شدن آموزش ها پیشگیری توانست در جلوگیری از گرایش افراد به اعتیاد تاثیر بگذارد.
به گفته آرام اطلاعات جامع ، درست وتخصصی که از سوی کارشناسان اعتیاد به افرد داده شد در اطلاع رسانی و توانمندسازی جامعه برای مقابله و پیشگیری از اعتیاد تاثیر بگذارد.
وی بکارگیری کارشناسان پیشگیری از اعتیاد را اقدام پیشنهادی از سوی اداره کل بهزیستی مازندران اعلام کرد و گفت که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و شورای مبارزه با مواد مخدر این طرح در حال اجرا است .
کمیته فرهنگی و پیشگیری یکی از پنج کمیته ستاد مبارزه با موادمخدر استان مازندران است که اداره کل بهزیستی استان به عنوان متولی این کمیته ، اخیرا 9 راهبرد و برنامه پیشنهادی برای مقابله با پیشگیری از اعتیاد در سال جاری را ارائه کرد .
افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد پیشگیری از اعتیاد ، تهیه بانک اطلاعات محققان پیشگیری از اعتیاد ، آموزش پیشگیری از اعتیاد برای نوجوانان، جوانان و زوج های جوان ، غربالگری و مداخله زودرس کودکان و خانواده با رفتار غیر عادی و توسعه مشارکت های مردمی و پایگاه های بسیج برای مقابله و پیشگیری از اعتیاد از جمله برنامه های این کمیته است .