جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

41 شهید در حماسه 6 بهمن آمل به شهادت رسیدند - نمایش محتوای خبر

 

 

41 شهید در حماسه 6 بهمن آمل به شهادت رسیدند

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل گفت: 41 شهید در حماسه اسلامی شش بهمن به شهادت رسیدند که 40 شهید مرد و یک شهید زن بوده و همچنین یکی از شهدا از شهر هم‌جوار است.

41 شهید در حماسه 6 بهمن آمل به شهادت رسیدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد سیفیان‌عمران در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با محوریت برگزاری هفته گرامی‌داشت حماسه اسلامی مردم آمل، اظهار کرد: مردم این شهرستان در سال‌جاری از هشت شهید مدافع حرم و جنگ تحمیلی میزبانی کردند.

وی افزود: شهید روح‌الله صحرایی نیز طی چند روز گذشته در دفاع از حرم معصومین در سوریه به درجه شهادت نائل شد.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل خاطرنشان کرد: بهترین تبلیغات برای حماسه اسلامی مردم آمل در ششم بهمن سال 1360 سخنان امام امت در وصیت‌نامه‌شان است که برای همیشه در تاریخ ماندگار و جاوید است.

این مقام مسئول گفت: با توجه به اینکه همه مسئولان سعی دارند تا در راستای حماسه ششم بهمن نگاه‌ها را استانی و ملی کنند ولی در این امر موفقیت زیادی حاصل نشد.

سیفیان‌عمران با تاکید بر اینکه حماسه ششم بهمن باید همانند حماسه‌هایی همانند فتح خرمشهر و سوسنگرد به صورت ملی گرامی داشته شود، ادامه داد: در این حماسه مردم 40 شهید و یک شهیده تقدیم کردند که یکی از شهدا از شهر هم‌جوار است.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل با اعلام اینکه دومین جشنواره فرهنگی و هنری هزار سنگر حدود یک ماه گذشته فعالیت خود را آغاز کرد، تصریح کرد: نخستین فراخوان جشنواره آثار حماسه اسلامی ششم بهمن در پنج محور شامل عکس، پوستر، وبلا‌گ‌نویسی و نقاشی ارسال شد.

سیفیان‌عمران بیان کرد: در این مدت مسابقات ورزشی گلبال نابینایان و کم‌بینایان نیز در آمل دنبال می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل نیز در این مراسم اظهار کرد: با توجه به برپایی مستمر نماز جماعت مغرب و عشا در سطح 138 مسجد، از ائمه جماعات درخواست می‌کنیم تا در بین نمازگزاران به تبیین و تشریح حماسه مردم آمل بپردازند.

حجت‌الاسلام اسماعیل رمضانی ادامه داد: 50 هیئت مذهبی در این شهر به صورت مستمر برنامه هفتگی دارند که می‌توان از آنها در ایام هفته ششم بهمن بهره برد.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 95 درصدی خانه عالم روستای ترک‌کلا، گفت: سعی داریم این خانه عالم در بین پروژه‌های عمرانی هفته ششم بهمن جای گیرد البته برای این پروژه با اهدای زمین توسط مردم روستا، 600 میلیون ریال از سوی دفتر مقام معظم رهبری اختصاص یافت.