جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

41 درصد تلفات حوادث رانندگی در مازندران مربوط به عابران پیاده است - نمایش محتوای خبر

 

 

41 درصد تلفات حوادث رانندگی در مازندران مربوط به عابران پیاده است

داوود قاسمیان روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : برابر اعلام مرکز پزشکی قانونی مازندران در طول هفت ماه امسال آمار تلفات حوادث رانندگی در استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد : آمار حوادث رانندگی درون شهر هم در مازندران در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال پیش ، چهار درصد کاهش یافته است.

سرهنگ قاسمیان با اشاره به اینکه 41 درصد از تلفات حوادث رانندگی در مازندران مربوط به عابران پیاده است ، گفت : متاسفانه به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی برخی رانندگان متخلف و همچنین عابران پیاده ، در زمان عبور از عرض خیابان حوادث ناگواری را شاهد هستیم.

وی افزود : 33 درصد تلفات حوادث رانندگی در هفت ماه امسال در مازندران مربوط به راکبان موتورسیکلت بود که در بیشتر موارد استفاده نکردن از کلاه ایمنی سبب مرگ اعلام شده است.

رییس پلیس راهور مازندران همچنین از اسقاط بیش از سه هزار و 561 دستگاه خودرو در سطح استان درسال جاری خبر داد.

وی گفت : این تعداد خودرو با اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سواری مدل 56 تا 68 و خودرو های وانت بار مدل 56 تا 75 از رده خارج شد.

سرهنگ قاسمیان اظهار داشت : طرح نقدی اسقاط خودروهای فرسوده نیز با فراخوان خودروهای تولید سال 56 تا70 اجرایی شده است.

وی با اشاره به نقش آموزش فرهنگ ترافیک در کاهش حوادث و سوانح رانندگی ، از افزایش 130درصدی ارائه آموزش های همگانی به اقشار مختلف مردم از جمله به دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی ، رانندگان وسایل نقلیه عمومی ، طلاب حوزه های علمیه ، اعضای انجمن های صنفی و کارکنان ادارات و نهادهای دولتی خبر داد.