سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

401 پرونده قاچاق در مازندران تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

401 پرونده قاچاق در مازندران تشکیل شد

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عباسی امروز در شورای اداری اداره کل، با اشاره به اینکه قاچاق ضربه جبران ناپذیری بر اقتصاد کشور وارد می کند گفت: در این راستا باید تمام تلاش و همت متولیان امر به سمت و سو مبارزه جدی با این پدیده مخرب باشد تا بتوان از اقتصاد داخلی و تولید کنندگان حمایت شود.

عباسی خاطر نشان کرد : ورود کالای قاچاق به کشور علاوه بر ضربه به تولیدکنندگان باعث ایجاد ضرر وزیان و خسارت گاها جبران ناپذیر به مصرف کنندگان نیز می شود 
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران اذعان کرد: تعزیرات حکومتی با ایجاد شعب ویژه رسیدگی به پرونده های قاچاق گامی مهم در برخورد با قاچاقچیان و عرضه کنندگان کالای قاچاق برداشته و در سریعترین زمان ممکن به اینگونه پرونده ها رسیدگی و رای مقتضی صادر می شود.

وی عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون 401 فقره پرونده قاچاق به شعب ویژه ارسال که از این تعداد 398 فقره رسیدگی و متخلفین این بخش به مبلغ یک میلیارد و 812 میلیون و 771 هزار و 675 ریال جزای نقدی محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران با بیان این مطلب گفت : رسیدگی به تمامی پرونده های وارده به شعب در اسرع وقت فلسفه و رسالت ذاتی تعزیرات حکومتی محسوب شده و این مهم در اولویت کاری قراردارد.

این مقام ارشد تعزیرات حکومتی مازندران تصریح کرد : تعزیرات حکومتی یکی از ابزارهای کارآمد در برخورد با تخلفات اقتصادی است و تنها مرجع اختصاصی برای رسیدگی به تخلفات صنوف و غیر صنوف به شمار می آید.

عباسی اذعان کرد : عملکرد تعزیرات حکومتی نشاندهنده این است که این سازمان تاکنون در این امر موفقیت نسبی کسب کرده و تمامی تلاش ، همت و امکانات سازمان تعزیرات حکومتی معطوف به برخورد سریع و قاطع با متخلفین و ایجاد بازار امن برای مصرف کنندگان است.

وی خاطرنشان کرد  تعزیرات حکومتی در خط مقدم برخورد با متخلفان اقتصادی قرار دارد و بدون اغماض و بی غرضانه با متخلفین برخورد می کند و مسئولیت این سازمان مهم و سنگین بوده و از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی در خصوص عملکرد اداره متبوعش در طرح نظارتی مدارس گفت: این طرح همزمان با دیگر استانها در این استان نیز شروع که این طرح همراه با انجام گشت مشترک بوده و تاکنون بیش از  69  فقره پرونده تخلفات عرضه کنندگان لوازم التحریروارده  که از این تعداد 61 فقره مختومه و متخلفین این بخش به مبلغ 42 میلیون و 188 هزار 200 ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی همچنین از طرح بازرسی از سورتینگ مرکبات در استان خبر داد.

{jcomments off}