جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

400 میلیارد ریال تاکنون برای احداث نیروگاه زباله‌سوز نوشهر هزینه شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

400 میلیارد ریال تاکنون برای احداث نیروگاه زباله‌سوز نوشهر هزینه شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، محمدعلی قمی‌اویلی بعد از ظهر امروز در مراسم تقدیر از دهیاران بخش مرکزی نوشهر که به مناسبت روز دهیاری‌ها در تالار دریا نوشهر برگزار شد اظهار داشت: دهیاران پیشگامان عرصه خدمت به مردم هستند و همواره از تمامی ظرفیت‌های خود و منطقه برای توسعه و پیشرفت روستاها تلاش و همت فراوانی دارند.

وی بر لزوم اهتمام دهیاران به توسعه پایدار در روستاها تاکید کرد و افزود: دهیاران باید نسبت به توسعه و افق چشم‌انداز عمران و پیشرفت و آبادانی روستاهای خود پایبند باشند و این مهم را سرلوحه و اولویت کاری خودشان قرار دهند.

فرماندار نوشهر تاکید کرد: دهیاران هرگز در راستای مدیریت و توسعه بخشی روستاها در مسیر رانت و باندبازی‌‌ها گام بر ندارند بلکه باید به شدت از این موضوع پرهیز شود تا هم سبب جلب رضایت‌مندی مردم و هم خشنودی و رضای خداوند متعال شود و خیر و برکت بیشتری نیز در کارهایشان پدیدار شود.

وی بر اهتمام هر چه بیشتر دهیاران به حوزه فرهنگ دینی و آیینی در روستاها تاکید کرد و اظهار داشت: این موضوع یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها در حوزه وظایف دهیاران است و باید نسبت به حفظ ارزش‌ها، باورها و هویت‌ها در روستاها سعی و تلاش داشته باشند چرا که اگر  این موضوعات مهم در روستاها کمرنگ شود آن وقت قطعاٌ چیزی برای بالیدن در روستاها وجود نخواهد داشت.

این مسئول زباله را یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های برای شهرستان نوشهر عنوان کرد و گفت: تاکنون بیش از 40 میلیارد تومان جهت احداث ابنیه و نیز تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز نوشهر هزینه شده است که با افتتاح و بهره‌برداری از فاز نخست این نیروگاه بخش زیادی از معضل زباله در شهرستان برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال بیش از 72 میلیارد ریال از محل تملک دارایی‌ها در شهرستان نوشهر توزیع می‌شود ابراز کرد: 70 میلیارد ریال از محل ماده 180 توزیع می‌شود که براساس اولویت بند به بخش آب، راه روستایی و بهداشت اختصاص می‌یابد.