جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

400 تن انواع مواد مخدر امسال در کشور کشف و توقیف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

400 تن انواع مواد مخدر امسال در کشور کشف و توقیف شد

سردار 'علیرضا اکبرشاهی' شامگاه جمعه در حاشیه دیدار با خانواده شهید 'حمزه حاجی زاده' از شهدای مواد مخدرشهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت: این درحالی بود که در سال گذشته بیش از 570 تن انواع مواد مخدر با تلاش وهمت نیروی انتظامی وسایر دستگاههای اجرایی کشف شد.

وی با بیان اینکه به اعتراف خود دولت های همسایه ایران در سطح بیش از 290 هزار هکتار مواد مخدر کشت می شود، افزود: با ورود کشورهای اروپایی وآمریکایی به کشور افغانستان رشد کشت مواد مخدر در این کشور افزایش یافته به طوری که تا قبل از آمدن این نیروها به افغانستان سطح زیرکشت و تولید پایین بود ، اما اکنون تولید مواد مخدر در این کشور به هشت هزار تن رسیده است.

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران خود از قربانی های مبارزه بامواد مخدر و پیشگام تر از دیگر کشورها است، تصریح کرد: ایران اکنون در مبارزه بامواد مخدر سرآمد کشورهای دنیا قلمداد می شود.

سردار اکبرشاهی ادامه داد: متاسفانه قاچاقچیان مواد مخدر مسیر ورود را طوری قراردادند که از سمت ایران به کشورهای اروپائی حمل ومنتقل می شود و برای حفظ وحراست ومبارزه با سوداگران مرگ، جوانان زیادی از ایران اسلامی جان خود را نثار کشور کردند.

وی با بیان اینکه عزم ملی در کشور برای ریشه کنی مواد مخدر وجوددارد، اضافه کرد: بنا به دستور وزیر کشور باندهای بزرگ مواد مخدری که وجوددارند برای مبارزه بی امان با اشرار و بنیان اقتصادی آنها دراولویت ستاد مواد مخدر کشور قراردارد.

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در همین راستا طرح جامع برای مقابله جدی با یک برنامه ریزی دردست تهیه است که مقدمات آن فراهم شده است که بزودی به استانها وشهرستانها ابلاغ خواهدشد.

در این دیدار که مسئولین استانی و شهرستانی هم حضور داشتند وی با اشاره به اینکه افتخار برزگی برای مسئولین است که به دیدار خانواده های معظم شهدا شرفیاب می شوند گفت : امروز شهدای عزیز ما به ارزشی رسیدند که برای حفظ وامنیت کشور جان شان را تقدیم کردند.

اکبرشاهی تاکید کرد: مبارزه با سوداگران وفروشندگان مواد مخدر به عنوان یک جهاد بزرگ محسوب می شود وهمه دستگاهها درکنار نیروی انتظامی دراین جهاد مشارکت داشته باشند تا بتوانیم این معضل بزرگ اجتماعی را در کشور ریشه کن کنیم

{jcomments off}