جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

40 هزار ورزشکار مازندرانی بیمه شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

40 هزار ورزشکار مازندرانی بیمه شدند

محمدرضا رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری بیان داشت: از ابتدا سال 93 تاکنون حدود 40 هزار ورزشکار زن و مرد مازندرانی در رشته‌های مختلف ورزشی بیمه شدند.

وی با اشاره به رشد پنج درصدی تعداد ورزشکاران بیمه شده نسبت به سال گذشته افزود: در سال 92 تعداد 144 هزار و 508 نفر از ورزشکاران زن و مرد در رشته‌های مختلف ورزشی بیمه شده بودند.

دبیر هیئت پزشکی ورزشی و مازندران از برگزاری کلاس‌های مختلف پزشکی در استان خبر داد و تصریح کرد: کلاس طب ورزشی برای ورزشکاران به صورت رایگان از سوی دکتر شفیعی روزهای سه‌شنبه در هیئت پزشکی ورزشی استان برگزار می‌شود.

رشیدی با اشاره به برگزاری کلاس‌های روانشناسی و طراحی تمرین از سوی پزشکان در هیئت پزشکی ورزشی استان افزود: با همکاری روسای هیئت‌های پزشکی ورزشی شهرستان‌ها کلاس آموزشی کمک‌های اولیه و بهداری با حضور مدرس در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود که با استقبال علاقه‌مندان روبه‌رو بود.

وی با بیان اینکه هیئت پزشکی ورزشی استان برای باشگاه‌هایی که فعالیت ورزشی دارند، نظارت کامل دارد، ابراز داشت: در حال حاضر در بین ورزشکاران باب شده که به صورت غیرقانونی مواد نیروزا مصرف می‌کنند که خودشان از عواقب مصرف آنها خبر ندارد.

دبیر هیئت پزشکی ورزشی مازندران درباره مثبت اعلام شدن تست دوپینگ چهار وزنه‌بردار نوجوان مازندرانی افزود: شاید این ورزشکاران نوجوان از عواقب مصرف این مواد اطلاع کافی نداشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای گرفتن جواب نمونه آزمایش هر ورزشکار که در کشور آلمان و اخیرا دبی انجام می‌شود حدود دو هزار و 500  دلار هزینه دارد که پرداخت این مبلغ برای گرفتن تست برای فدراسیونی بسیار گران و مشکل است.