رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

40 موقوفه در نکا شناسایی شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

40 موقوفه در نکا شناسایی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، جت‌الاسلام علی سلطانی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و اعتبارات اختصاص یافته 20 میلیون تومان به 22 مسجد شهرستان نکا اختصاص یافته تا برای مراسم روضه‌خوانی، اطعام دهی و سخنرانی عزای امام حسین(ع) هزینه کنند.

سلطانی گفت: در این ایام به منظور برگزاری هر چه بهتر مراسم عزاداری امام حسین(ع) ، تبیین فرهنگ عاشورا روحانیان بومی برای تبیین قیام عاشورا به مساجد و حسینیه‌های مختلف اعزام شدند و در این رابطه شهرستان نکا برای محرم امسال میزبان دو مبلغ دینی از حوزه علمیه قم است.

وی با اشاره به راه‌اندازی خیمه‌های معرفت با هدف پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره، برگزاری گفتمان‌های دینی در امامزاده‌ها یادآور شد: برای اینکه مردم بتوانند از حضور مبلغان در لحظه و به‌روز استفاده کنند طرح خیمه‌های معرفت را که همان شیوه تبلیغ چهره به چهره و رو در رو است تدارک دیده شده است که با قوت انجام می‌شود.

رئیس اداره اوقاف نکا از محرم به عنوان ماه قیام و پیروزی خون بر شمشیر، ماه سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) نام برد و گفت: این ماه فرصت مناسبی در راستای تعمیق بخشیدن به مبانی اعتقادی و فکری و دینی است و چون محرم پیامش رهایی همه بشریت است، تمام دنیا می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

سلطانی افزود: در ماه محرم امسال بقاع متبرکه رکن اصلی حضور مردم و توسل به ائمه اطهار (ع) هستند به همین صورت برنامه‌های متنوعی در این بقاع صورت می‌گیرد.