سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

40 برنامه شاخص در هفته گرامیداشت شهدا در آمل برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

40 برنامه شاخص در هفته گرامیداشت شهدا در آمل برگزار می‌شود

رئیس اداره بنیاد شهید آمل گفت: 40 برنامه شاخص در هفته گرامیداشت شهدا در آمل برگزار می‌شود.

40 برنامه شاخص در هفته گرامیداشت شهدا در آمل برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد سیفیان‌عمران صبح امروز در نشست تصمیماتی به مناسبت فرا رسیدن هفته بزرگداشت مقام شهدا، اظهار کرد: اگر امروزه ایران اسلامی دارای امنیت، اقتدار، آسایش و قدرت است همه آنها به برکت خون شهدا به دست آمد.

وی افزود: 22 اسفند روز بسیار مهمی است که امام امت در این روز فرمان تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی را صادر کردند.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل تصریح کرد: در این شهرستان یک‌هزار و 40 شهید داریم که در عملیات‌های مختلف ترور، جنگ تحمیلی، انقلاب اسلامی، پس از دفاع مقدس و حماسه اسلامی ششم بهمن به شهادت رسیدند.

این مسئول با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های دولتی و اجرایی این شهرستان در روز 22 اسفندماه در گلزار شهدای امامزاده ابراهیم (ع) به مناسبت گرامیداشت مقام شهدا تجمع کنند، بیان کرد: در هفته بزرگداشت شهدا در این شهرستان 20 برنامه شاخص اجرایی می‌شود.

سیفیان‌عمران ادامه داد: در خطبه‌های نماز جمعه هفته بزرگداشت مقام شهدا در این شهرستان در سه مصلای این شهرستان ایثارگران و خانواده شهدا در سخنرانی قبل از خطبه به صحبت با مردم می‌پردازند.

وی با اشاره به تبلیغات محیطی و نصب پیام روز بزرگداشت شهدا از سوی شهرداری، افزود: طرح سپاس از ایثارگران از طرح‌های دیدار با خانواده ایثارگران و شهدا است که از 22 بهمنماه تا 22 اسفند به صورت ویژه اجرایی می‌شود.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل بیان کرد: در این هفته مسابقات ورزشی، مسابقات دانش‌آموزی، شب شعر و خاطره‌گویی در حوزه شهید و شهادت برگزار می‌شود.

این مسئول اظهار کرد: فضای مجازی امروزه یکی از مهم‌ترین فضاهایی است که دشمنان در حال فعالیت در آن برای ضربه زدن به نسل جوان کشورمان هستند پس می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این فضا به مقابله با دشمن پرداخت.

سیفیان‌عمران با اشاره به جمع‌آوری آمار شهدایی که در 22 اسفندماه به شهادت رسیده و یا متولد شدند، بیان کرد: پایگاه‌های بسیج هم می‌توانند در این ایام به نصب تمثال شهدا در خیابان‌ها بپردازند تا تلنگری برای دیگر افراد جامعه شود.

وی با اشاره به دیدار با خانواده 10 شهید سال 94 از جمله شهدای مدافع حرم، شهدای جانباز و غواصان شهید، اظهار کرد: مردم شهر هزار سنگر می‌توانند در این روز از موزه شهدا شهر دیدن کنند.

سیفیان‌عمران گفت: به مناسبت روز درختکاری با نام و یاد شهدا پس از تعامل لازم با اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی آمل، در محوطه گلزار شهدا نهال غرس شود.