رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

40میلیاردریال برای تکمیل طرح ها در روستاهای جویباراختصاص یافت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

40میلیاردریال برای تکمیل طرح ها در روستاهای جویباراختصاص یافت

40میلیاردریال برای تکمیل طرح ها در روستاهای جویباراختصاص یافت


بخشدار مرکزی جویبار ازتخصیص اعتبار 40 میلیارد ریالی برای تکمیل طرح های نیمه تمام روستاهای این بخش خبرداد و گفت: با تخصیص این میزان اعتبار بخش عمده ای طرح ها تکمیل و به بهره برداری می رسد .

40میلیاردریال برای تکمیل طرح ها در روستاهای جویباراختصاص یافت

محمد مدانلو روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تعداد طرح های نیمه تمام روستاهای بخش مرکزی جویبار را 70 طرح برشمرد و ادامه داد : طرح های عمرانی و خدماتی که با بهره برداری از آنها میزان برخورداری روستاییان از خدمات دولت افزایش خواهد یافت .

وی افزود : تعریض و ایمن سازی جاده های اصلی و فرعی منتهی به روستاهای مرکزی جویبار بعنوان اقدامات اولویت دار برای حفظ جان مردم به شمار می رود که می بایست روند تکمیل این طرح ها تسریع یابد .

بخشدار مرکزی جویبار از جاده جویبار به قائمشهر و جویبار به سیمرغ بعنوان تنها راههای اصلی شهرستان نام برد و گفت : تعریض این دو محور به طول 23 کیلومتر نیازمند اعتبارات ملی است تا به سرعت اجرایی شود .

وی همچنین از تعریض و چهار بانده کردن جاده میارکلا به پهناب با توجه به تردد زیاد مسافران برای دسترسی به سواحل دریا بعنوان یکی از برنامه های اولویت دار برای تکمیل طرح های نیمه تمام نام برد .

مدانلو روستاهای بخش مرکزی جویبار را از مناطق با ظرفیت و پتانسیل بالا در زمینه تولید محصولات کشاورزی برشمرد و ادامه داد : در 12 هزار و 700هکتار اراضی کشاورزی این روستاها 45 نوع محصول تولید می شود .

وی گفت : کم آبی بعنوان معضل امسال تهدیدی برای تولیدات کشاورزی روستاهای جویبار است که با تدبیر و مصرف بهینه مدیریت منابع آبی موجود انجام می شود .

جویبار دارای دو بخش مرکزی و گیلخواران است که 41 روستا و 21 هزار و 747 نفر جمعیت در بخش مرکزی آن ساکن هستند.