جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

4.6 میلیون ایرانی در حال تحصیل هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

4.6 میلیون ایرانی در حال تحصیل هستند

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت: در ایران چهار میلیون و 600 هزار نفر در حال تحصیل هستند.

4.6 میلیون ایرانی در حال تحصیل هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حسین سالارآملی در هجدهمین نشست دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار کرد: امروز سرنوشت مردم منطقه به یکدیگر گره خورده و آلام، دستاوردها و پیشرفت‌های آن‌ها بر یکدیگر به صورت مستقیم تاثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه در ایران 4 میلیون و 600 هزار نفر در حال تحصیل هستند، افزود: از این تعداد 800 هزار نفر دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی هستند.

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل تصریح کرد: ساخت ابررایانه، ساخت کشتی تحقیقاتی با آزمایشگاه‌های مجهز، ساخت ده‌ها رادیو دارو برای بیماران سرطانی، ساخت ماهواره و پرتاپ‌گر از جمله دانش و فناوری کشور با وجود تحریم‌ها‌ست.

سالارآملی خاطرنشان کرد: از اعضای اتحادیه تقاضا داریم که ابتدا به تحقیقات و برنامه‌هایی بپردازید که مستقیما بر دریای خزر اثر می‌گذارد‌‌‌‌، ما نیز در وزارت علوم از هرگونه حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

این مسئول یادآور شد: انتظار داریم تحقیقات و مطالعات زیست‌محیطی متمرکز در افزایش ذخایر آبزیان، افزایش بهره‌وری غیر مخرب، آموزش مردم و مسئولان برای مدیریت بهتر باشد.

سالارآملی با اشاره به توجه همه حربه‌های علمی و فناوری، گفت: باید غیر از دانشگاه‌های دولتی، به پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌های بخش خصوصی که دارای ظرفیت علمی مناسب هستند نیز در این اتحادیه توجه شود تا با توان بیشتری به مردم منطقه کمک شود.