سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

4 واحد آموزشی در محمودآباد به بهره‌برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

4 واحد آموزشی در محمودآباد به بهره‌برداری رسید

در ایام دهه فجر چهار واحد آموزشی در شهرستان محمودآباد به بهره‌برداری رسید.

4 واحد آموزشی در محمودآباد به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، با حضور مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس مازندران، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران، فرماندار محمودآباد، نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس، امام جمعه سرخ‌رود و بخشدار سرخ‌رود، رئیس آموزش و پرورش محمودآباد و سایر مسئولان شهرستانی چهار واحد آموزشی در سطح شهرستان با اعتبار 3 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

نخستین مرکز مدرسه 6 کلاسه ام‌ابیها دریاسر با مشارکت خیر قهرمان المپیک کشورمان محمود ملاقاسمی با هزینه 600 میلیون تومان در چهار سال تخریب و بازسازی شد.

دومین مرکز مدرسه 10 کلاسه شهید مسلم ترک روستای بیشه‌کلا با هزینه 950 میلیون تومان توسط خیر مدرسه‌ساز سید کمال سیدمحسن از سال 1390 تخریب و به بهره‌برداری رسید.

سومین مرکز آموزشی مدرسه خیرساز 10 کلاسه نیکان سرخ‌رود با همت خیر ابراهیم کوه‌بر با هزینه یک میلیارد و 200 میلیون تومان در سه سال ساخته و به بهره‌برداری رسید.

چهارمین مرکز پژوهش‌سرای دانش‌آموزی با هزینه 50 میلیون تومان توسط اداره آموزش و پرورش محمودآباد به بهره‌برداری رسید.

محمد رضایی رئیس آموزش و پرورش محمودآباد با اشاره به اینکه امسال سال پر برکتی برای آموزش و پرورش محمودآباد بود، گفت: مکان آموزشی مکانی است که جامعه را به سعادت و سلامت می‌رساند و هر مدرسه‌ای که ساخته می‌شود از کف خیابان هزاران ناهنجاری جمع و درهای زندان بسته می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: اگر در هر کشوری اصلاح و توسعه‌ای صورت بگیرد آن در آموزش و پرورش است.

اسفندیار نظری بیان داشت: در مازندران بیش از 4 هزار مدرسه داریم و در دهه فجر امسال 37 مرکز آموزشی افتتاح می‌شود که از این تعداد 13 مدرسه مشارکتی است و بیشترین سهم را خیران در ساخت مدرسه داشتند.

عبدالوحید فیاضی نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس 16 درصد افزایش بودجه آموزشی را در سال آینده نسبت به سال 94 در بودجه آموزش و پرورش دارد که بعد از انتخابات در کمیسیون تلفیق کار آن شروع می‌شود.