جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

4 هزار هکتار از زمین‌های آمل به کشت شبدر برسیم اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

4 هزار هکتار از زمین‌های آمل به کشت شبدر برسیم اختصاص یافت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: امسال 4 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به کشت شبدر برسیم اختصاص یافت.

4 هزار هکتار از زمین‌های آمل به کشت شبدر برسیم اختصاص یافت

سیدمرتضی امینی امروز در گفت‎‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: به‌منظور توسعه کشت علوفه برای تامین خوراک دام و تقویت زمین‌های کشاورزی، شبدر برسیم در زمین‌های شالیزاری کشت می‌شود.

وی افزود: میزان سطح کشت این محصول در زمین‌های شالیزاری شهرستان آمل، امسال به بیش از 4 هزار هکتار رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل به اتمام طرح لاینینگ کانال انتقال آب کشاورزی به طول 730 متر در روستای تازه‌آباد این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای مهار آب کشاورزی و جلوگیری از هدر‌رفت آن، طرح پوشش بتنی کانال انتقال آب کشاورزی (لاینینگ) در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی قرار دارد.

امینی با بیان اینکه برای لاینینگ کانال انتقال آب کشاورزی بالغ بر 341 میلیون ریال تامین اعتبار و هزینه شد، اظهار کرد: با اجرای این طرح 20 هکتار زمین کشاورزی و 22 بهره‌بردار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه 16 هزار و 100 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان زیر کشت پاییزه رفته است، افزود: به‌منظور بهره‌برداری بهینه از زمین‌های کشاورزی و کسب درآمد بیشتر، سالانه کشت پاییزه با عنوان کشت دوم و سوم در زمین‌های کشاورزی شهرستان آمل انجام می‌شود.

امینی ادامه داد: انواع سبزیجات، کاهو، باقلا، لوبیا سبز، سیر، نخود فرنگی، کدو، هویج، شبدر، انواع علوفه و کلزا به‌عنوان کشت پاییزه در این شهرستان کشت شد.

وی افزود: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل به کشاورزانی که اقدام به کشت پاییزه می‌کنند، خدماتی مانند برگزاری دوره‌های آموزشی ترویجی، خدمات فنی و مشاوره‌ای، توصیه‌های فنی و تخصیص و توزیع انواع کود شیمیایی ارائه می‌کند.