جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

4 مرکز خرید گندم جوانه‌زده در مازندران پیش‌بینی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

4 مرکز خرید گندم جوانه‌زده در مازندران پیش‌بینی شد

مدیرعامل شرکت غله منطقه 2 کشور گفت: چهار مرکز خرید گندم جوانه‌زده در استان مازندران پیش‌بینی شد و مشکلی بابت خرید این نوع گندم نداریم.

4 مرکز خرید گندم جوانه‌زده در مازندران پیش‌بینی شد

سید محمد جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، در ارتباط با عدم خرید گندم از کشاورزان مازندران، اظهار کرد: مشکلی برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در همه 32 مرکز خرید که در استان وجود دارد، گندم خریداری می‌شود و محموله گندم کشاورزان برگشت داده نمی‌شود.

مدیر‌عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور، با اعلام اینکه بارندگی خرداد ماه باعث جوانه زدن گندم تعدادی از کشاورزان شد، افزود: امکان اختلاط این گندم با گندم برداشت‌شده سال جاری نیست.

این مسؤول یادآور شد: برخی از مراکز خرید گندم امکان خرید گندم‌های جوانه‌زده را ندارند که برای این موضوع چهار مرکز در استان پیش‌بینی شد که گندم‌های جوانه‌زده را خریداری کنند.

جعفری ادامه داد: برای خرید گندم‌های جوانه‌زده چهار مرکز در آکند ساری، سیمرغ، نکا و میاندورود پیش‌بینی شد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به 3 هزار تن گندم جوانه‎زده از کشاورزان خریداری شد و هیچ محموله گندم کشاورزان برگشت داده نشد.

مدیر‌عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور در ارتباط با عدم خرید گندم کشاورزان در بهنمیر نیز گفت: در بهنمیر بنده حضور داشتم، کشاورزانی که گندم جوانه‌زده دارند تلاش دارند که این گندم را به مراکز خرید تضمینی تحویل دهند و این موضوع به هیچ وجه پذیرفته نیست، با هماهنگی شرکت بازرگانی دولتی این گندم را جدا جمع‌آوری و پول گندم جوانه‌زده پس از جمع‌آوری کامل به کشاورزان پرداخت می‌شود.

این مسؤول میزان گندم خریداری شده مازاد بر نیاز کشاورزان را حدود 78 هزار تن اعلام کرد و گفت: 3 هزار تن گندم جوانه‌زده از کشاورزان نیز خریداری شد و تاکنون 13 میلیارد تومان نیز بابت گندم خریداری‌شده پول در اختیار کشاورزان قرار گرفت.