سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

384 دوربین کنترل ترافیک در شهرهای مازندران نصب می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

384 دوربین کنترل ترافیک در شهرهای مازندران نصب می‌شود

رئیس پلیس راهور مازندران گفت: 384 دوربین کنترل ترافیک تا پایان مهر ماه جاری در شهرهای مازندران نصب می‌شود.

384 دوربین کنترل ترافیک در شهرهای مازندران نصب می‌شود

سرهنگ مهدی باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه از 460 هزار دانش‌آموز مازندران از این تعداد 25 هزار نفر دارای سرویس مدارس هستند، اظهار کرد: امسال 5 هزار دستگاه خودرو سرویس مدارس برای دانش‌آموزان شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 22 هزار نفر به‌عنوان همیار پلیس شناسایی شدند، افزود: از سوی پلیس راهور امکانات اولیه در اختیار همیاران و فرهنگ‌یاران پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس راهور مازندران با اعلام اینکه نسبت به 11 سال اخیر که شاهد مشارکت همیاران پلیس و افزایش فعالیت‌های فرهنگی بودیم از 32 هزار کشته ناشی از تصادفات این رقم تا پایان سال گذشته به 16 هزار نفر رسید، گفت: همکاری آموزش و پرورش با ناجا و برگزاری آموزش‌های مستمر برای اولیا و مربیان به ویژه در مازندران موجب کاهش تصادفات شد.

این مسؤول پایش تصویری را در کنترل ترافیک موثر دانست و افزود: تا پایان مهر ماه امسال 384 دوربین در حوزه شهری مازندران نصب می‌شود.

باقری با بیان اینکه نبود زیرساخت مناسب در داخل شهرها عاملی در ایجاد ترافیک است، تصریح کرد: تولید خودرو 17 درصد است و توسعه زیر ساخت شهری 1.5 درصد متوازن نبودن میزان خودرو در تردد شهری موجب ترافیک می‌شود.

وی ادامه داد: رانندگانی که به قوانین راهنمایی و رانندگی توجه نداشته باشند جریمه 72 ساعت توقف خودرو برای آنان اعمال می‌شود.

رئیس پلیس راهور مازندران با اشاره به اینکه برابر آئین نامه راهنمایی و رانندگی هیچ صنفی حق ندارد نسبت به مسدود کردن معابر، نصب تابلو علائم راهنمایی و رانندگی اقدام کند، خاطرنشان کرد: نصب تابلو راهنمایی و رانندگی در شهرها وظیفه شهرداری و در جاده‌ها را اداره کل مسکن و شهرسازی برعهده دارد.

این مسؤول علائم راهنمایی و رانندگی در شهرها را دارای شناسنامه ترافیکی دانست و افزود: روزانه تمامی تابلوها توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی رصد می‌شوند.

رئیس پلیس راهور مازندران خاموشی برخی از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در معابر هنگام شب را به‌دلیل ظرفیت حرکتی خودروها دانست و بیان کرد: در شب امکان بروز تخلفات از سوی راننده‌ها زیاد است چراغ برخی از تقاطع‌ها خاموش می‌شود.

باقری با اعلام اینکه پلیس+10 تنها بخشی است که در روند اقدامات راهنمایی و رانندگی با کسانی که دارای خودرو هستند با ناجا و راهنمایی و رانندگی همکاری می‌کند، گفت: پلیس+ 10 اجازه ندارد اطلاعات خصوصی مراجعه کننده‌ها را در اختیار افراد غیر مسؤول قرار دهد.