سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

38 وقف جدید در مازندران ثبت شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

38 وقف جدید در مازندران ثبت شده است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده دیروز  در حاشیه جلسه محفل انس با قرآن در گفتگو با خبرنگاران افزود: دو وقف جدید شامل یک قطعه زمین به مساحت 900 مترمربع در محمودآباد و یک قطه زمین 65 متر مربعی در چمستان نور در هفته اخیر بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان محمودآباد با بیان اینکه این زمین به مساحت 900 متر مربع وقف شده است، بیان کرد: واقف خیر اندیش زمین 900 مترمربعی را با نیت الحاق به قبرستان امامزاده زیدابن علی(ع) محمودآباد وقف کرده است و اوقاف طبق نیت واقف عمل خواهد کرد و این موقوفه را به قبرستان امامزاده زیدابن علی(ع) الحاق و عواید آن را برای خود امامزاده هزینه می کند.

وی ارزش تقریبی این موقوفه را یک میلیارد و 600 میلیون ریال عنوان کرد و بیان داشت: این موقوفه سی و ششمین وقف جدید استان مازندران در سال جاری است.

حجت الاسلام علیزاده بیاان داشت: زمین به مساحت 65 متر مربع در چمستان نور نیز با نیت الحاق به مسجد امام زمان (عج) قریه هلوپشته چمستان نور وقف شده است.

وی بیان اینکه طرح ضیافت الهی در 248 بقعه و امامزاده استان مازندران اجرا می‌شود، گفت: برنامه‌های فرهنگی، دینی و مذهبی در راستای تبدیل بقاع متبرکه استان مازندران به قطب فرهنگی در امامزادگان مجری این طرح اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران تصریح کرد: اطعام دهی به نیازمندان و توزیع سبد کالاهای غذایی بین فقرا و نیازمندان از مهم‌ترین برنامه‌های طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان است.