جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

358 نفر در حوادث تصادفات رانندگی مازندران جان باختند - نمایش محتوای خبر

 

 

358 نفر در حوادث تصادفات رانندگی مازندران جان باختند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانون مازندران، علی عباسی اظهار داشت: 358 نفر در حوادث تصادفات رانندگی مازندران طی پنج ماه نخست امسال جان باختند.

وی افزود: در این بین 279 نفر مرد و مابقی زن بودند که در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند همچنین این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش داشت.

عباسی اظهار داشت: بالاترین آمار تلفات حوادث رانندگی به ترتیب شامل شهرستان‌های آمل و ساری هر کدام با 60 و 55 مورد فوتی شده و جویبار و نکا هر کدام با چهار مورد فوتی کمترین فوتی در استان را به نام خود ثبت کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران درباره وضعیت متوفیان بیان داشت: 99 نفر عابر، 95 نفر سرنشین،70 نفر راننده، 90 مورد موتورسوار و چهار نفر هم دوچرخه‌سوار بودند.

وی افزود: از مجموع کشته‌شدگان حوادث رانندگی محور درون‌شهری با 91 مورد و محور برون‌شهری با 245 مورد و راه روستایی با 22 مورد فوتی آمارها را به خود اختصاص دادند.

عباسی خاطرنشان کرد: در پنج ماه سال جاری 6 هزار و 862 نفر مصدوم حوادث رانندگی در مراکز پزشکی قانونی استان ثبت شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل 14 درصد کاهش داشت.