رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

350 هزار مازندرانی آ‌موزش‌ پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

350 هزار مازندرانی آ‌موزش‌ پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند

رمضانعلی گلچوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تنکابن اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های مهم ما در بهزیستی استان بحث پیشگیری و درمان اعتیاد است.

وی افزود: در این حوزه واحد معاونت پیشگیری مازندران 85 مرکز درمان سرپایی و اقامتی میان‌مدت دارد که این برنامه با همکاری مراکز غیردولتی و گروه‌های همتا و یا معتادان بهبودیافته با هدف درمان و بازتوانی و کاهش آسیب‌های اعتیاد انجام می‌شود.

وی یادآور شد: در سال جاری بیش از 350 هزار نفر در 150 محله شهری و روستایی، محیط کار و آموزشی سطح استان از دوره‌های آموزشی آگاه‌سازی پیشگیری بهزیستی استان برخوردار شدند تا جامعه و گروهای سنی مختلف در برابر پدیده شوم اعتیاد واکسینه شوند.

معاون پیشگیری بهزیستی مازندران تصریح کرد: سازمان بهزیستی برای تبیین برنامه‌ها و دستاوردهای خود در حوزه پیشگیری و معرفی خدمات و اقدامات موثر خود در شش منطقه استان اقدام به برگزاری همایش‌های بهبود یافتگان رهایی از اعتیاد برگزار می‌کند که همایش غرب استان در فروردین ماه سال 92 در یکی از شهرستان‌های معین آن برگزار می‌شود.

* معرفی 135 نفر از معتادان رهایی یافته برای دریافت تسهیلات

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل در بحث درمان معتادان بعد از چرخه درمان، سلامت جسمی و روانی اوست که باید مورد توجه قرار گیرد و حمایت‌های مادی، معنوی، اقتصادی و خانوادگی فرد رهایی یافته از چنگال اعتیاد، از جمله رویکردهای نوین در سازمان بهزیستی است.

گلچوبی ادامه داد: به طوری‌که در سال‌جاری برای نخستین بار بیش از 10 درصد از سهمیه اشتغال بهزیستی به معتادان بهبود یافته اختصاص داده شده است و در سطح ادارات بهزیستی در شهرستان‌های مازندران 430 پرونده وام اشتغال برای آنها تشکیل شده شده که 135 نفر از آنها تاکنون برای دریافت وام به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

وی ارائه بن خرید کالا آموزش، معرفی به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای جهت یادگیری مشاغل به صورت رایگان را از جمله فعالیت‌های معاونت پیشگیری بهزیستی مازندران به معتادان رهایی یافته عنوان کرد.