جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

34 پروژه خدماتی و تولیدی بخش کشاورزی مازندران افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

34 پروژه خدماتی و تولیدی بخش کشاورزی مازندران افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور گفت: با شعار کشاورزی، بستر سلامت و امنیت غذایی، 34 پروژه خدماتی، زیربنایی و تولیدی بخش کشاورزی استان با بیش از 150 میلیارد و 759 میلیون ریال اعتبار در شهرهای مختلف استان افتتاح شد.

وی افزود: با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای 79 نفر ایجاد اشتغال مستقیم شده و 44 روستا با پنج هزار و 782 خانوار روستایی از مزایای آن بهره‌مند شدند و 579 تن نیز به تولیدات بخش کشاورزی استان افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: از مجموع 34 پروژه قابل افتتاح و بهره‌برداری شده سازمان جهاد کشاورزی مازندران در هفته جهاد کشاورزی، سال‌جاری 27 پروژه با اعتباری بالغ بر 27 میلیارد و 359 میلیون ریال به طرح‌های خدماتی و زیربنایی شامل احداث کانال بتنی لاینینگ، شن‌ریزی و احداث جاده بین مزارع، بانک نشا، تجهیز ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی و ... اختصاص داشته که 44 روستا با پنج هزار و 782 خانوار روستایی از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران عنوان کرد: همچنین هفت طرح مربوط به بخش تولیدی با بیش از 123 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار شامل پروژه‌های پرورش مرغ مادر گوشتی، پرورش مرغ گوشتی، پرورش گاو شیری و پرورش ماهیان سردآبی بوده که با افتتاح از طرح‌های این بخش برای 79 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد و بیش از 579 تن به تولیدات بخش کشاورزی استان افزوده می‌شود.