سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

303 نانوایی آمل به جرم کم فروشی تعزیر شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

303 نانوایی آمل به جرم کم فروشی تعزیر شدند

عباسعلی زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: به حکم کمیسیون ویژه تعزیرات آرد ونان شهرستان تعداد 319 پرونده تخلف انواییها شهرستان بررسی و صاحبان آنها مشمول پرداخت جریمه نقدی به تعزیرات حکومتی شدند.

وی افزود: از مجموع پرونده های رسیدگی شده، تعداد 303فقره پرونده تخلف واحد نانوایی های شهرستان آمل مربوط به کم فروشی این واحدها بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین گرانفروشی با 9فقره و درج نکردن قیمت نان با 7 فقره در رده های بعدی تخلف های بررسی شده صاحبان نانوایی های متخلف شهرستان آمل از سوی کمیسیون ویژه تعزیرات آرد ونان شهرستان آمل بوده است.

رئیس اداره بازرگانی آمل ادامه داد: این کمیسیون با بررسی پرونده های تخلف در مجموع، متصدیان این واحدها را به پرداخت بیش از 107میلیون ريال جریمه نقدی به تعزیرات حکومتی محکوم کرد.

زمانی به وجود حدود 420واحد نانوایی در سطح شهر وروستاهای شهرستان آمل اشاره کرد وادامه داد: صاحبان نانوایی ها حق تعطیلی خودسرانه را ندارند و همه این واحدها بر اساس اعلام اتحادیه نانواهایی های شهرستان، از تعطیلی ۴ روز در ماه بهره مند هستند.

وی از مردم نیز خواست هرگونه نارضایتی از نحوه پخت نان، قیمت و بهداشتی بودن محیط نانوایی ویا موارد مشابه را از طریق مرکز پیام 124بازرگانی اطلاع تا ازاین طریق در کوتاه ترین زمان رسیدگی شود.

شهرستان آمل حدود 400هزار نفر جمعیت دارد.