جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

300 محصول غذایی مازندران برچسب‌گذاری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

300 محصول غذایی مازندران برچسب‌گذاری شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون در استان برای 300 محصول غذایی برچسب‌گذاری شد و برچسب‌های قرمز، زرد و سبز بر روی فرآورده‌ها نصب می‌شوند و میزان قند، چربی، نمک و اسیدهای چرب را نشان می‌دهد.

300 محصول غذایی مازندران برچسب‌گذاری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قاسم جان‌بابایی بعد از ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دیابت و فشار خون از بیماری‌های شایع در مازندران است که این بیماری‌ها منجر به سکته مغزی و بیماری‌های قلبی و عروقی و مرگ و میر بیماران می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح غربالگری برای بیماران دیابتی و فشار خون بالا در حال انجام است، افزود: 6 ماهه نخست امسال 5 هزار دیابتی که بیماری‌های آن تشخیص داده نشد در استان تشخیص داده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: بیش از 15 هزار بیمار پیش دیابتی در استان بیماری آنها تشخیص داده شد که باید تحت مراقبت جدی و کنترل قرار گیرند.

جان‌بابایی اضافه کرد: برای تمام افراد دیابتی و فشار‌خون کنترل و درمان رایگان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 16 کلینیک ویژه دندانپزشکی دولتی با تعرفه دولتی در صبح و عصر به بیماران خدمات ارایه می‌کنند، گفت: 40 کلینیک سیار دندانپزشکی در مدارس استان ویزیت رایگان انجام می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: برای مادران باردار جرم‌گیری دندانپزشکی رایگان انجام می‌شود.

جان‌بابایی درباره ساماندهی سورتینگ مرکبات در استان، خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی برای سبززدایی و استفاده از واکس اقدامات خوبی انجام داده به‌طوری که انجام هرگونه رنگ‌افزایی را در سورتینگ‌ها ممنوع کرده‌است.

وی تصریح کرد: استفاده از واکس ارگانیک مورد تأیید دانشگاه‌های بزرگ علوم پزشکی قرار گرفت که باید از این‌گونه واکس‌ها استفاده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره ساماندهی برنج و مجوزهای بهداشتی صادره توسط معاونت غذا و دارو، بیان کرد: برای 12 واحد کارخانه‌های پروانه ساخت صادر شد و برای 16 فقره پروانه ساخت محصولات کشاورزی مجوز بهداشتی صادر شد.

جان‌بابایی ادامه داد: 51 کارگاه از معاونت غذا و دارو شناسه نظارت برای بسته‌بندی برنج اخذ کردند.

وی افزود: باید برنج‌هایی که از مازندران خارج می‌شود شناسه نظارت دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره برچسب تغذیه‌ای محصولات، گفت: تاکنون در استان برای 300 محصول غذایی برچسب‌گذاری شد و برچسب‌های قرمز، زرد و سبز بر روی فرآورده‌ها نصب می‌شوند و میزان قند، چربی، نمک و اسیدهای چرب را نشان می‌دهد.