جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

300 سایت خبری غیرمجاز در مازندران فعالیت می‎کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

300 سایت خبری غیرمجاز در مازندران فعالیت می‎کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: 300 سایت خبری غیرمجاز در استان مازندران فعالیت می‎کنند که امکان شناسایی برخی از آنها وجود دارد.

300 سایت خبری غیرمجاز در مازندران فعالیت می‎کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، احدجاودانی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی با دستور کار بررسی وضعیت فضای مجازی در استان مازندران اظهار کرد: ارشاد ضوابط مشخصی در ارتباط با مدیریت فضای مجازی در اختیار ندارد.

وی تصریح کرد: این نهاد رسانه‌های و پایگاه‌های خبری که در حوزه کاری خودش را رصد کرده و در عین حال برخی از پایگاه‌های خبری در استان مشغول کار هستند که مجوز رسمی ندارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: بحث تلگرام و اینستاگرام رها شده است و کنترلی از این بابت در استان و کشور وجود ندارد.

وی در ارتباط با فعالیت پایگاه‌های خبری در استان اظهار کرد:  مازندران بیشترین پایگاه خبری ثبت شده در کشور را دارد، در حال حاضر 87 پایگاه خبری داری مجوز در استان مشغول کار هستند و پرونده 60 پایگاه خبری در هیأت نظارت مفتوح است.

جاودانی اضافه کرد: 300 سایت خبری فعال در استان مشغول کار هستند که مجوز نداشته و نظارت بر آنها هم امکان‌پذیر نیست.

وی با اعلام اینکه برخی از سایت‌ها غیر قابل شناسایی هستند، افزود: سایت‌های غیر مجازی که قابل شناسایی هستند را می‎توانیم به دستگاه قضائی معرفی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: در جلسات گذشته شورای فرهنگ عمومی بحث طلاق و آسیب‌های ناشی از آن پیگیری و وظایفی به شهرستان‌ها در این ارتباط محول شد.

وی در ادامه از ایجاد دبیرخانه دائمی روز مازندران در مرزن‌آباد چالوس خبر داد و گفت: برنامه‌های هفته مازندران برگزار شد.

وی در پایان پیشنهاد داد که جلسات شورای فرهنگ عمومی به صورت دوره‌ای در ادارات و نهادها برگزار شود.