جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

300 تن جو به مراکز خرید مازندران تحویل داده شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

300 تن جو به مراکز خرید مازندران تحویل داده شد

300 تن جو به مراکز خرید مازندران تحویل داده شد


مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تاکنون 300 تن جو به مراکز خرید استان تحویل داده شد.

300 تن جو به مراکز خرید مازندران تحویل داده شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن عنایتی درباره خرید تضمینی جو در مازندران گفت: خرید تضمینی جو از اول خردادماه از طریق اتحادیه تعاونی روستایی در 14 مرکز خرید آغاز شده است.

وی ادامه داد: شرکت پشتیبانی امور دام استان آمادگی دارد بلافاصله با انعقاد قرارداد نسبت به پیش پرداخت به میزان 20 درصد کل قرارداد اقدام کند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آمادگی سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها جهت همکاری در خرید محصول جو خبر داد و افزود: این محصول با قیمت تضمینی 920 تومان از کشاورزان خریداری می شود.

عنایتی اظهار کرد: برای جلوگیری از ورود دلالان به خرید و فروش جو، تحویل جو در مراکز خرید با معرفی نامه از سوی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها امکان پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: 46 هزار هکتار از مزارع مازندران به کشت جو اختصاص دارد که پیش بینی می شود 90 هزار تن جو تولید شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: پیش بینی می شود از 90 هزار تن جو تولیدی در مازندران، 30 هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان به مراکز خرید تحویل داده می شود.

عنایتی با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 435 هکتار محصول جو برداشت شد که 300 تن از جو تولیدی به مراکز خرید تحویل داده شد گفت: 14 مرکز خرید در استان آماده خرید جو تولیدی کشاورزان هستند.

گفتنی است متولی خرید جو تولیدی کشاورزان مازندران شرکت پشتیبانی امور دام است که با مباشرت سازمان تعاون روستایی انجام می شود.

مازندران 460 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.