جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

30 مجتمع آبرسانی روستاهای مازندران تا سال 95 به بهره برداری می رسند - نمایش محتوای خبر

 

 

30 مجتمع آبرسانی روستاهای مازندران تا سال 95 به بهره برداری می رسند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستائی مازندران گفت: با تعیین اعتبار دولتی و براساس برنامه ریزی شرکت آب و فاضلاب روستائی 30 مجتمع آبرسانی نیمه کاره روستاهای این استان تا سال 95 به بهره برداری می رسد .

30 مجتمع آبرسانی روستاهای مازندران تا سال 95 به بهره برداری می رسند

مجید عبداللهی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : در سالجاری دولت برای تکمیل مجتمع های نیمه تمام آبرسانی روستاهای مازندران 210 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داد.
وی ادامه داد :همچنین دولت برای اتمام مراحل ساخت مجتمع های آبرسانی روستاهای مازندران 420 میلیارد ریال اعتبار برای سال آینده تعیین کرد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران به 40 مجتمع آبرسانی نیمه تمام روستاهای مازندران اشاره کرد و گفت: با تخصیص اعتبار دولتی تعیین شده در سال 94 و 95 اکثر این مجتمع ها تکمیل و به بهره برداری می رسند .
وی از تعیین اعتبار 500 میلیون دلاری از محل صندوق توسعه ملی برای تامین آب آشامیدنی روستاهای کشور خبرداد و ادامه داد که شش درصد از این اعتبار به مازندران اختصاص می یابد .
به گفته عبداللهی با تخصیص این میزان اعتبار و تکمیل طرح های نیمه تمام آبرسانی بخش عمده ای از مشکل کمبود ، افت فشار و قطع آب آشامیدنی روستاهای مازندران برطرف خواهد شد .
وی تعداد طرح های نیمه تمام آبرسانی روستاهای مازندران را 257 طرح اعلام کرد و افزود : بیش از دو هزار میلیارد ریال برای تکمیل این طرح ها اعتبار نیاز است .
یکهزار و 560 روستا از دو هزار و 972 روستای مازندران زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستائی هستند که آب مورد نیاز آنها از 289 دهنه چشمه ، 374 حلقه چاه و آب خریداری شده از آب و فاضلاب شهری تامین می شود.
هم اکنون 376 هزار مشترک زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران قرار دارند.