جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

30 فراز از آسمان (حجله باران) - نمایش محتوای صدا

 

 

30 فراز از آسمان (حجله باران)

Loading the player...
30 فراز از آسمان (حجله باران)

عنوان مجموعه نمایشی است که در سی شب  و در هر قسمت، در مورد مفهوم یکی از آیات قرآنی می باشد که در قالب نمایش در ایام ماه مبارک رمضان هر شب  ساعت 23:30از صدای مرکز مازندران پخش می شود.
حجله باران یکی از قسمتهای نمایش 30 قسمتی است که در مورد مفهوم آیه 30 از سوره نور می باشد:
«قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِ‌هِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُ‌وجَهُمْ ذَلِکَ أَزْکَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ‌ بِمَا یَصْنَعُونَ»
ترجمه این آیه چنین است :
«[ای پیامبر!] به مردان با ایمان بگو: چشمان خود را [از نگاه حرام] فروگیرند و پاکدامنی خود را حفظ نمایند. این برای آنان پاکیزه تر است. بی گمان خداوند به آنچه انجام می‌دهند آگاه است»
داستان این نمایش این گونه است که: نیمه شب طلبه جوانی به نام محمد باقر در اتاق خود در حوزه علمیه مشغول مطالعه بود به ناگاه دختری سراسیمه وارد حجره او شد و در را بست.
دختر بدون مقدمه وارد حجره شده غذا  و لباس می‌طلبد.
وسوسه به طلبه جوان حمله می‌كند، ولی او با پناه بردن به حق دفع وسوسه می‌كند، آتش غریزه شعله می‌كشد، او آتش غریزه را با گرفتن تك تك انگشتانش به روی آتش چراغ خاموش می‌كند.
فردای آن روز خبرهایی در شهر می پیچد که باعث شهرت و خوشنامی این طلبه جوان می شود ؛  از آن به بعد است كه او مشهور به میرداماد می‌شود و چیزی نمی‌گذرد كه اعلم علمای عصر گشته و شاگردانی بس بزرگ هم چون ملا صدرای شیرازی صاحب اسفار تربیت می‌كند .

 

تاریخ تولید: 1392

تهیه کننده:بهرام دارابی
نویسنده:مینا اسداللهی
افکتور:سعید نعمتیان-مبین بوی افراز
صداپیشگان:مبین بوی افراز-آرمان سلطان زاده-رضا اخروی-مریم پاکزاد-جان الله ولی زاده-مجتبی علم باز
دستیار تهیه:سامی یوسفیپربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو